Google Glass Hakkında Detaylı Bilgiler

Önümüzdeki yıllara damgasını vurmasını beklediğimiz “giyilebilir teknolojiler” Glassnost.me ile başka bir boyuta geçiyor zira Google, Instagram’dakine benzer bir içerik & görsel havuzu oluşturmak niyetinde! 5 Megapiksel 720p bir kameraya sahip Google Glass, 1500 dolara ödeyerek ön sipariş veren kullanıcılara dağıtılmaya başlandı, ilk görüntüler de gelmeye başladı. Sistem kullanıcılarının Plus haricinde Glass gözlük sevenlerle ortak bir yapı üzerinde yer almak istemesi üzerine, Glassnost.me paylaşım platformu hayata geçirildi. Bundan böyle kullanıcılar çektikleri resim ve videoları bu sitede kendi hesaplarıyla yayınlayabilecek. 

Site yardımıyla Glass Tweet ve Google+’ı aynı zamanda kullanabiliyorsunuz. Apple, Samsung, Sony, LG ve diğer firmalar da benzer ‘giyilebilir’ sistemler üzerinde test aşamasında. Öte yandan Google, en son ürünü Google Glass’da reklamlarla rahatsız edilmeyeceğimizi duyurdu, güzel bir haber. Gözlük perakendeciler tarafından satılmaya başlandıktan sonra bir miktar daha ucuzlayabilir ancak ülkemizdeki; “yeni bir ürün geliyorsa fiyatı 2 bin YTL’den aşağı olmaz” kafasını düşünürsek, sevdalıların bu miktarı bir kenara ayırmasında yarar olduğunu düşünüyoruz. Pazarın 6 Milyar Dolar gibi bir hacmi kısa zamanda yakalayacağı öngörüsü hakim.

Google Glass

Android 4.0.4 işletim sistemi; OMAP 4430 işlemci, 1 GB bellek, 16 GB flash depolama ve 5 MP’lik kamera gibi özelliklere sahip cihazı satmak, kiralamak ve takas etmek de yasaklanmış! Google bu gibi durumlarda ‘cihazı devre dışı bırakırım’ uyarısında bulunuyor.

Son bir haber de bulut teknolojilerine meraklı arkadaşlarımız için. Bildiğiniz üzere Google, isteyen tüm kullanıcılarına “Gmail” için 10 GB ve “Google Drive” cloud hizmeti için de 5 GB’ı ücretsiz olarak veriyordu. Şimdi bu ayrımı kaldıran firma artık hesabı olan herkese e-mail, fotoğraf albümü ve diğer verileri için 15 GB’lık alanı ücretsiz olarak sunacak.

Instagram aşığı biri olarak Google Glass için geliştirilen Glassnost.me’ye bir göz atmanızı öneririm. En azından şimdilik nasıl fotoğraflar çekildiğini görmüş oluruz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir