Google Zebra Güncellemesi

Panda ve Penguen düzenlemelerinden sonra kopya içerikle site oluşturan hırsızların ve spam’cilerin canını fena yakan Google, şimdi de Zebra; ya da kimilerine göre Orca veya Lemur güncellemesine hazırlanıyor. İsmi muhtelif bu algoritma hakkında “Son dedikoduları özetleyerek” ilerlemek istedik. Facebook Twitter gibi sosyal medyalar üzerinden bol keseden alınan backlink’lerin manipülasyonu sonrası; her zamanki gibi spam çalışmaları alt etmeye yönelik bir yenilik. Paralı Tweet’ler, Google + ile ilerleme hesabı içinde olacakların ciddi anlamda düşünmesi gerekiyor.


Son zamanlarda özgün içerik girdiği halde; sıralamada istediği durumda olamayan arkadaşların forumlarda sıkça dile getirdiği bu sorunun, bahsettiğimiz güncelleme sonrası düzeleceği ifade ediliyor. Yok böyle bir düzenleme hurafe bunlar diyenler olduğu gibi birkaç gün içinde sonuçların ortaya çıkabileceğini belirtenler de var. Bekleyip göreceğiz.

İlk paragrafın aksine; Sosyal Medya Paylaşımları büyük önem kazanacak ifadesi akla daha yatkın duruyor. Yazarın +1 değeri de önemi yadsınamayacak bir gerçek.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir