Growth Hacking » Kavramı Detaylı İnceliyoruz

Growth Hacking deyimi ve forumlarda bu şekilde isimlendirilen kavram, son yıllarda optimizasyon dünyasında hızla konuşulan başlıklardan biridir. Çevrede kaynak bilgi çok fazla olmasa da burada konuyu ele alacağız. Kabaca bir özetle; “teorik analizler neticesinde SEO adımları ile büyümenin sağlanması için yapılan tüm çalışmaları kapsamaktadır.” diyebiliriz.

Analiz kavramında ise “Growth Hacking” tanımında en çok Google Analytics, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya ölçümlemeleri, viral pazarlama materyalleri ve içerik pazarlaması karşımızda sıkça belirmektedir.

Farklı alanlardaki yeni internet projelerinde; sermaye ve bütçe tüketiminin kısıtlılığı, Growth Hacking kavramına dayanılarak daha makul paralar ile büyüme planlaması sağlanır. Sadece küçük ölçekli internet yapıları ve firmalar değil, son yıllarda sıkça kullandığımız sosyal medya araçları ve veri depolama grupları da son derece aktif olarak bu stratejiyi kullanmaktadır.

Kurulduğu ilk yıllarda yüksek popülerliğe ulaşan Twitter’da kullanıcıların “şifre unutma” sorunu ve dolayısıyla bir daha sisteme girilememesi mühim bir sorun olmuş. Kayıp bu kullanıcılarla; e-posta, değişik mesaj ve diğer iletişim yolları üzerinden iletişim kurarak tekrar aktif Twitter kullanıcısı olmalarını sağlamak en başarılı örnek olarak hep anlatılır durur.  Growth Hacking tarafında tamamen detaylı incelemem verilere dayalı kararlar verilir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir