Günlük Kiralık Evler ve Tehlikeleri

Günlük kiralık evler; daha ziyade hovarda barınağı gibi görülmekte. Daha uygun fiyatlı ve konforlu otele gitmeye çekinenler, bu tip seçimler yapabiliyor. Üstelik kimlik vermek-form doldurmak zorun da değilsiniz. Kayıt altına alınmıyorsunuz. Günlük kiralık olarak isimlendirilse de bir iki saatliğine boş ev arayanların tercihi bu yönde oluyor. Üstelik evde gizli kamera mı var, böbreğinizi mi çalarlar, başınıza bir iş gelir mi, tecavüze mi uğrarsınız, soyulur musunuz garantisi yok. Kesinlikle güvenli değil ve kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Günlük Kiralık Evler

Avantajları da yok değil elbet; evlilik cüzdanı istenmiyor, 24 saat ulaşabiliyor ve formaliteler ile uğraşmıyorsunuz. Üstelik muadillerine göre çok da hesaplı. Hijyen ve sabah kahvaltısı takıntısı olmayanlar, +18 videosunu “amatör” kategorisi altında sanal ortamda görmekten çekinmeyecek kitleler uzun süredir bu tip tercihler yapıyor.

Kötü niyetli de düşünmemek gerek. Kısa süreliğine konaklama isteyen ve zampara olmayan farklı kitleler de mevcut. Hastanız vardır ve hastanelere yakın konaklama imkanları arayabilirsiniz. İş için şehir dışından gelmişsinizdir ve 1-2 haftalığına kalacak yer arıyorsunuzdur. Yurt dışından ailesiyle gelip bir iki günlüğüne uygun fiyatlı kalacak yer arayanları da atlamamak gerek. Tabi daha lüks ve güvenli evlerde kimlik istenmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Kalitesiz ve güvenliksiz işleri ise daha çok emlakçılar yapıyor. Suç örgütleri, asker kaçakları ve kanun kaçaklarının tercihi bu yönde olduğu için şu sıralar devlet bu işe el atmış durumda.