Haber Siteleri için SEO Çalışmaları

Kopya içerik olmayan ve mümkünse alıntı da olmayan içerikleri destekleyen Google; taze ve çeşitli konular, zengin metinler ve kaliteli görsellere önem veriyor. Bu gibi sitelerin ön sıralarda olmaması için hiç bir neden yok.. Dolayısıyla “Zaten haber siteleri var, ilerleyemem” diye karamsar olmamak lazım. Tabi nispeten bazı konulara da dikkat etmeliyiz. Başlıkları kısaca şöyle özetlemek mümkündür:

  1. Belirli konularda uzman haberciler: Spor, Magazin, Yemek Tarifleri gibi alanlarda özgün içerik yaratabilecek editörler her zaman fark edilir. Belli konularda uzmanlığımızla bilin meliyiz.
  2. Manşet & içerik uyumu: Manşet içerisindeki ‘anahtar kelime’, ‘kelimeler’ ve ‘sayfa başlığı’ uyumlu ve dikkat çekici olmalı.
  3. Kaliteli alan adı: Akılda kalıcı; kısa, net ve vurucu bir domain elde edilmeli. Yasaklı ve sorunlu bir durumunun olup olmadığı dikkatlice araştırılmalı.
  4. Sosyal paylaşımlar: Twitter; özellikle Gezi olaylarından sonra popülerliğini iyice arttırdı keza Facebook’un önemi malum girmiyorum konuya. Bununla beraber Google + da unutulmamalı. Facebook sayfasını oluştururken kaliteli bir duruşu olmasına; ‘çöp – spam’ paylaşım platformu olarak algılanmadığına dikkat etmek şart.
  5. Alıntı: Farklı bir haber kaynağından alıntı yaparken ‘kaynak belirtmeye’ mutlaka dikkat edilmeli. Ajanslardan ise kesinlikle uzak durmalısınız. Eğer maddi durumunuz müsaitse kendileriyle anlaşabilirsiniz ama küçük ve kendi yağıyla kavrulmaya çalışan siteler için işin maddi boyutu gayet el yakıcı özellikle AA çok pahalı..

Haber Siteleri SEO

Google Site Araçları üzerinden gelişmeleri takip, sorunsuz hosting, benzersiz ve kısa olmayan makaleler, düzenli güncellemeler kısa sürede haber sitenizi öne çıkarabilir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir