Hay Day Çiftlik Oyunu | İpuçların Burada

Hay Day, sevilen bir çiftlik oyunu arkadaşlar! İos ve Android cihazlar için mevcut ne yazık ki WindowsPhone’larda oynayamıyoruz. Mantığı gayet basit.. Çiftlik sahibi oluyorsunuz; ticaret yapıyorsunuz, meyve sebze yetiştir al-sat, ağaçlardan topla vs özetle gayet eğlenceli bir oyun. Sadece meyve-sebze-yumurta topla sadeliğinde değil elbet… Maden işletiyorsunuz, dondurma yapıyorsunuz özetle gayet eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir paylaşım alanı… Facebook üzerinden arkadaşlarınız bulabilir onlarla sanal gazete üzerinden ticaret de yapabilirsiniz. Kotalı internet kullanan arkadaşlar aman dikkat -oyun aşırı derecede bağımlılık yaratıyor.

Hay Day nasıl oynanır diye merak edenler için aklıma gelenleri madde madde özetlemek istedim. Umarım işinize yarar:

 • 15. Level’da Hay Day için yardımınıza koşacak “Tom” isimli genç karaktere ekranınızın alt köşesinde rastlayabilirsiniz. Aradığınız nesneleri belli fiyat karşılığında size hemen getiriyor. Tabi sürekli değil.. Bir iki ücretsiz (sanırım üç gün ücretsiz çalışıyor) yardımdan sonra bunu ücretli yani elmas karşılığında yapabileceğini söyleyen bir pop-up ekranda beliriveriyor. Tahta – çivi vs arayanlar “depo genişletmek” için gerekli nesneleri edinebilir. Ufak tefek; yumurta, süt vs için kullanmanızı önermem.
 • Oyuna belli seviyeden sonra gemi siparişleri ekleniyor. Ekranınızın sağına bakarsanız bir nehir göreceksiniz. Ne ola ki bu diyenler için belirtmek istedim. Bu gemideki sandıkları, elinizdeki veya satın alacağınız ürünlerle geminin kalkış saatine kadar doldurmalısınız. Ürünler; toplanması – bulunması zor olanlardan seçilmiş ise gemi geldikten sonra hiç bir sandığı doldurmadan ve yardım için arkadaşlarınız çağırmadan – sağ alt köşedeki gemi simgesine tıklarsanız gemi direk geri gider. 12 saatiniz de zayi olmamış olur böylelikle…
 • Yine Hay Day oyununda; ekranın altında tıklanabilir bir posta kutusuna rastlayacaksınız arkadaşlar… Oyuncular malumunuz, satmak istedikleri ürün veya nesneleri pazara çıkarıyor ve bu materyaller de otomatik olarak bu gazetede yer alıyor… Gazete üzerinden almak istediğiniz ürünleri görebilirsiniz. Bol miktarda yumurta ve pastırma olan ilanları tıklamayın zira bunları elde etmek hiç de zor değil.. Oyuncular ilk hevesle bol miktarda yumurta topluyor ve bunları da satıyor. Çiftlik oyunu illa yumurta üretmek değildir… Unutmadan belirtelim, gazetedeki ilan sayfasında gördüğünüz ilk ürün (görsel) ilginizi çekmiyor bile olsa tıklayın – sonrasında oyuncunun pazarına gideceğiniz için işinize yarayacak nesneler bulabilirsiniz.
 • Tecrübe Puanı ile 7. seviyede açılan cadde üzeri dükkanına ulaşmalısınız. Kamyon siparişleri hızlı bir şekilde Tecrübe Puanı ve altın kazandırır.
 • Daha fazla altın kazanmak için diğer oyunculara ürün satmanız gerekir. Eğer hızlı satış yapmak istiyorsanız ürünlerinizi maksimum fiyatın yüzde 75 ‘inde satışa çıkarmanız faydalı olur, bu şekilde ürünlerinizin satıldığını görebilirsiniz. Bekleyecek vakit varsa maksimum fiyattan cadde üzeri dükkanına ürünlerinizi eklemelisiniz.
 • Tom’un kildi 14. oyun seviyesinde açılır ve ekstra ekinler ya da ürünler gerektiğinde kusursuz bir yardımcıdır. Tom ile ekstra bitkileri kolayca edinebilirsiniz. Yeni oyuncular 1 gün boyunca 2 saatte bir kullanabilirler.
 • Vida-kalas-patlayıcı-kazık-tapu ve kürek bulunması zor materyaller olduğu için satmayın! Bulduğunuzda ise mutlaka alın. Çiftliğinizi geliştirmek için işinize yarayacaklar.. Yine unutmadan belirtelim. Arkadaşlarınızın ya da yabancıların çiftliklerinde ticaret sonrasında şöyle bir dolaşın. Kırmızı ve üstü kilitli bir sandık görebilirsiniz. Tıkladığınızda altın ya da elmas veya değerli kağıt kazanabilirsiniz.
 • Oyun esasında basit; tavuklardan yumurta, ineklerden keçilerden süt, domuzlardan pastırma alıyorsun. Koyunları kırpıp yünlerinden elbise vs yapıyorsunuz. Tabi bunların ticaretini de unutmamak lazım. Dikeceğiniz ağaçlardan ve çalılardan kakao, elma, böğürtlen ve kiraz da toplanabilir. Tarlalar da var elbet… Kuracağınız fırınlarda ekmek, turta ve pasta yapmanız mümkün. Bu arada yine atlamadan belirtelim, koca kırmızı evinizin önünde bir ilan tahtası göreceksiniz. Buradaki siparişleri toplayarak puan kazanabilirsiniz. Kedi-köpekler, süsler; besleyerek ve dikerek puan kazanabileceğiniz diğer malzemeler…
 • Oyunda hızlı level atlamak istiyorsanız gemi ve kamyon siparişlerine odaklanmanızı öneririm. Altın toplamak için ise cadde ilanlarına yoğunlaşmalısınız.
 • Yeni başlayan oyunseverler kesinlikle kendilerine verilen elmasları üretim araçlarında yani yeni kutucuklar için harcasın. Üretim araçları ile en kısa sürede üretebileceğimiz ürün en ciddi fayda sağlayan ürün. örneğin mısır, ekmek veya krema gibi.
 • Bu TOM denen arkadaşın ücretsiz çalışabileceği günlerde sömürebildiğiniz kadar sömürür, gıdadan ziyade; testere, balta, patlayıcı ve benzeri elemanlar isteyin. Hem ambarı hem ağılı geliştireceğim diye uğraşmak yerine malzeme toplamaya odaklanarak birini geliştirmeye bakın.
 • Balık bölgesini geliştirebilirseniz bu şekilde alacağınız elmaslar işinize yarayacaktır. Sinema bileti ile izleyebileceğiniz reklamlardan da yararlı malzemeler ve elmaslar kazanmak mümkün.
 • Yardımlarınız sonrasında alabileceğiniz “teşekkür mektupları” ile günlük 5 bilet alabiliyorsunuz. 30-40 yapıp büyük hediye alabilirim diye yorulmayın, 10 bilete de 40 bilete de faydasız veya iyi bir şey gelebiliyor.
 • Başka bir cihazdan ikinci bir oyun hesabı edinmeniz hızlı gelişmenize etki edecektir. Malumunuz her ambar gelişmesi 25 adetlik malzemedir ama genişleme için bizden istenen malzemeler seviye başına 1-1 artar bazı geliştirme ürünlerini daha sık bulabilirsiniz ve bunlar depolamada sorun yaratır. Özetle ikinci üyelik ve haliyle ikinci bir ambar olması size büyük avantaj sağlayacaktır.

Hay Day İpuçları

İleri seviyelerde açılacak; kuyumcu, reçel ve dondurma makinesi gibi materyaller pahalı olduğu için edinmek ne yazık ki zor oluyor arkadaşlar.. Eğer elinizde; bir kaç paragraf yukarıda saydığım değerli materyaller; bant, çivi-kalas, vida, patlayıcı vs varsa en yüksek fiyattan satın – sonrasında sandalınızı balık tutmak için onarabilir bu saydığım makineleri de alabilirsiniz. Böylelikle çok para toplayacağınız için hem arazinizi geliştirebilir – sonrasında tahta vs’leri toplayabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Hay Day İpuçları

 • Oyun yeni başlıyorsanız, ilk hedefiniz tecrübe puanınızı artırarak 7. seviyede açılacak cadde dükkanına ulaşmak olmalıdır. Kamyon siparişleri sayesinde Tecrübe Puanı ve altın kazanımınız artacaktır.
 • Hay Day Cadde Üzeri Dükkanı altın kazanabilmeniz için uygun bir yoldur. Daha fazla altın kazanabilmek için diğer oyunculara ürün satmanız gerekir. Hızlı satmak istiyorsanız ürünleri maksimum fiyatın yüzde 70 ‘inde satışa çıkarmanız uygun olacaktır. Ben beklerim diyorsanız maksimum fiyattan cadde üzeri dükkanına ekleyebilirsiniz.
 • Bir mal üretmek istiyorsanız elinizde mahsul olması gerekir. Ektiğiniz mahsuller 2 ile çarpılıp hasat edildiğinden tükenmesi zordur ancak elinizde mahsul kalmadıysa cadde üzeri dükkanlardan ya da gazete aracılığı ile bulmanız gerekir.
 • Ekstra ekinler ya da ürünler gerektiğinde 14. seviyede açılacak Tom sayesinde ekstra gereksinimleri alabilirsiniz. Yeni oyuncular 1 gün boyunca 2 saatte bir deneyebilir.

HayDay oyununun resmi YouTube sayfasını takip etmenizi öneririm!

Bu arada, ara sıra yine evinizi ziyaret edip; “sende şu var mı – şu fiyata bana satar mısın” diyen sanal kahramanlar olacak. Satmanızı tavsiye etmem zira az para teklif ediyorlar. Hepsini geri gönderebilirsiniz. Diğer oyunculardan ucuza alıp tekrar pahalıya satmak yine altın kazanmanın bir başka yolu. Hay day hileleri ile ilgilenen kişilere ise ne yazık ki yardımcı olamayacağız.

Hay Day Çiftlik Oyunu başlıklı bu yazımızda sizlere; Hay Day Oyna, Bedava Oyunlar Oyna yetişkinler için, Hay Day APK İndir Gezginler, Hay Day İndir Kaydol, Hay Day oyna Oyun Skor, Yeni bedava oyun indir, Hay Day Facebook, Hay Day İndir, Hay Day PC, Hay Day Pop, Boom Beach, Hay Day neden açılmıyor 2020, Hay Day Facebook nasıl bağlanır, Hay Day yukle, Hay Day App Store, Vvgame pw hayday, Hay Day online, Hay Day download, Hayday PC, Hay Day apk 1.46 150, Hayday MAC, Hayday ios, Facebookta Hay Day nasıl Oynanır, Hayday home, HayDay’ı Bilgisayarda oynama, Hay Day İpuçları, H, y Day bildirildi ne demek, Hay Day Özel mesajlaşma, Hay day Yer fıstığı nasıl toplanır, Hay Day ürünleri, Hay Day sincap ağacı, Hay Day kaç yılında çıktı, Hay Day bağımlılık, Hay Day GENİŞLETME izni nerede, Boom Beach ne zaman çıktı, Hay Day kasaba ziyaretçileri isimleri ve Hay day dökümcü ne kadar arama sonuçlarıyla alakalı bilgi verebilecek içerikleri derlemeye çalıştık umarız beğenir ve yorumlarınızı paylaşırsınız.

Hay Day kesinlikle bağımlısı olacağınız bir oyun arkadaşlar…