Hit Alabileceğin Güncel Kelimeler → Web Sitenize Hit Yağsın ←

Güncel dizilerin finali, otomobil yarışları, ölüm ve doğum olayları, Formula 1, sınavlara göre sonuçlar, ders notları veya açıklamalar… Kısaca konuyu; gündemi günü gününe takip etmek ve içerikleri bu durumlara göre belirlemek kaygısı olarak özetleyebiliriz… 

Erotik kelimeler her zaman revaçtadır. Eğer sıkı kuralları olan Google Adsense kullanıcısı değilseniz ve esnek reklam alternatifleri deniyorsanız bu tip tercihler yapmanız mümkün. Her zaman hit getirir ancak ‘çöp site’ damgası yememek için sitenizin sabit bir anafikri olmasında yarar var. Şöyle özetleyebiliriz: Futbol sonuçları ya da maç görüntüleri etiketleri (tag) ile sitenize çağırdınız kullanıcılar, aslında böyle içeriklerin var olmadığını görünce hem size hem de sitenize sövecek… Bunu ister miydiniz?

seo'da hit almak için yapılması gerekenler

Anafikri derken aslında vurgulamak istenen şu… Bazı siteler; cinsellikten din-diyanete, spordan o gün olan gelişmelere, matkabın nasıl çalıştığından wordpress güncellemelerine kadar her şeyi alakalı alakasız alt alta listeliyor… Milliyet – Hürriyet gibi günde milyon hit alan kurumlar değilseniz bu tip tercihlerin size uzun vadede olumsuz geri dönüşler sağlayacağını bilmelisiniz… 

Neyse konumuzdan uzaklaşmayalım… Yazımı oluşturduğum 3 Şubat 2012 ve çevresine şöyle bir bakalım… Yakınlarda sevgililer günü, kadınlar günü, Türkçe hutbenin 5 Şubattaki ilk okunuşu, Adnan Kahveci’nin aynı gün ölümü gibi olaylar mevcut… Vikipedi’de gün gün gelişmeleri incelemek mümkün… Eğer benim gibi WP kullanıcısı iseniz, ‘hemen yayımla’ sekmesinden içeriklerinizin saati ve gününü belirleyebilirsiniz böyle unutma şansınız da kalmaz.

Gelin sizler için hazırladığım ve yakın tarihte işinize yarayabileceğini düşündüğüm konu başlıklarına bir göz atalım:

  • Memur maaş ve düzenlemeleri.
  • Öğretmen alımları – atmaları.
  • Bedelli askerlikteki son gelişmeler.
  • Tütün mamulleri ve alkollü içeceklere yapılan zamlar.
  • iPhone 5S ve Galaxy S4 makaleleri.
  • 14 Şubat resimleri – fotoğrafları – duvar kağıtları…
  • Kıyamet tarihi; takvimi, Mayalar vs mistik konular…
  • Kış Lastiği
  • Gangam style gibi popüler videolar.

Görebileceğiniz üzere; biraz gündemi takip etmek, biraz ‘tarihte bugün’ konularını didiklemekle bir çok konu başlığı bulabiliyoruz.. Bu gibi konular hakkında makale üretecek arkadaşların ‘özgün içerik ve görsel’ kaygısı taşıdığını ümit ediyorum.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir