Hit Artırmak | Ziyaretçi Kazanma Yolları

Hit Artırmak – Bir makaleyi, görseli ya da haberi başkasından almak; spin programlarıyla içeriğini değiştirmeye çalışmak kısaca “çalmak” – özgünlük kurallarına uymama; arama motorlarının en sevmediği işler sıralamasında emin olun ilk sırada! İstenen kelimelerde ilk sırada çıkmak herkesin hayali olsa da bunu yapmak çok da zor değil! Sitemiz 9og.org, Adile Naşit hakkında yazdığı bir makale sonrası aramalarda ikinci sırada – bunu da isteyerek yapmadık emin olun! Keza “instagram takipçi” yazıldığı zaman da ikinci sıradayız..

Dememiz o ki; öncelikle özgün olacaksınız ve 300 kelimeden az içerik oluşturmayacaksınız.. Tabi 300 üzeri de olabilir bu konuya takılmayın! İlla bu sayıya ulaşmak için de kasmayın tabi. 3 yıl ve üzeri domain sahibi olmak, hızlı ve sorunsuz bir hosting firması ve script (tema) ile çalışmak, mümkünse özel tasarım bir tema tercih etmek, sosyal ağların etkin kullanımı, kaliteli görsel terecihleri, küçük hediyeler vermek, röportajlar yapabilmek, eğer yapılabiliyorsa kendi videolarınızı ve görsellerinizi oluşturmanız, “emin olun en geç 1 yıl” içinde hakettiğiniz sırayı almanızı sağlar.. Sitemiz 9og.org’da yayınladığımız tüm makaleler ilk iki Google sayfasında mutlaka kendisine yer bulmakta. 26 Ocak 2013’te yayın hayatına başlayan sitemizin, haberi okuduğunuz şu an iitibariyle “517” günlük çok genç bir site olduğunu belirtelim.

Hit artırma sitesi olduğunu iddia eden, bunu parayla vs krediyle yaptığını savunan yapılara selam bile vermeyin, toplist-hitlist vs yerlere bulaşmayın, para karşılığı sıralama değiştireceğini söyleyenlere inanmayın, hele hele hacklink (illegal yollardan başkalarının web sitesine girerek kendisine link sağlama) gibi ahlaksızca önerilere itibar bile etmeyin. Bu gibi siteler üzerinden gelen ziyaretçiler “belli dakika/saniye” sitede kalır ve çıkar – size hiçbir yarar sağlamadığı gibi büyük Google cezaları almanıza sebep olabilir. Mevcut Adsense hesabınızı bile kaybedebilirsiniz. Hindistan, Çin, Türkiye gibi 5. Dünya ülkelerinde yeniden Google Adsense başvurunuzun kabul edilebilmesi için 6 aylık bir deneme süresi veriliyor. O da garanti değil. Google Web Yönetimi araçlarını kullanarak sayfanızın istatistiklerini detaylı olarak görebilirsiniz. Oluşabilecek hataları giderebileceğiniz gibi “hangi kelimeler” üzerinden sitenize hit geldiğini kavrayarak o konulara da yoğunlaşabilirsiniz.

Hit Artırma Yolları

Femen kızları gibi üzerinize sprey boyayla site ismini yazarak sağa sola atlamak, alt geçitleri boyalarla taciz etmek veya büyük balonlar kiralayarak gökyüzüne salmak gibi dahiyane fikirler de mevcut elbet ancak hem maliyetli hem de stres yaratan hadiseler bunlar.. Kaliteli bir blog bir özgünlüğü ile 5 kuruş hosting ve domain parası harcamadan binlerce TL gelir elde edebiliyor. Biliyorum sıkıcılık sınırlarındayım ama malesef tek ana fikir: “Özgün olmak” İlgi çekici yazılar yazın; daha önce binlerce kişi tarafından didiklenmiş konu ya da başlıklar üzerinde çalışmayın, gündemi takip edin, popüler biri hakkında ilk yazan siz olun mesela.. Video edit programlarıyla haşır neşirseniz akıllı telefonunuz ile sokağa çıkın ve röportajlar yaparak bunları blogunuzda yayınlayın! Loch Ness canavarının fotoğrafını ilk çeken olursanız ne ala. Daha yapabilen yok ancak buradaki kritik konu “ilk olmak”

Kalemizin varsa sevdiğiniz konular hakkında e-book yazabilirsiniz. Bu arada SPAM işler de yapmayın, yani sitenize o hafta sonu oynanacan bir futbol müsabakasıyla ilgili “etiket” koyup üç-beş ziyaretçi belki kazanabilirsiniz [denk getirebilirsiniz de denebilir] ancak uzun vadede sizi temin ederim kaybeden siz olursunuz. Bu arada +18 ve illegal işler de yapmayın tabi.. Arama motoru optimizasyonu yani kısa tabiriyle SEO da önemlidir. Merak etmeyin sağa sola para vermenize – sizin için yapacağını söyleyen kişilere parçalanmanıza gerek yok! En bilinen CMS yapısı WP ve eklentileri tüm işinizi görür. Elinizden gelmiyorsa yorum kısmı üzerinden bizlere ulaşın, Beş kuruş istemeden sizler için yaparız emin olun.

Siteyle bir ilgilenip 5 ay uğramamak da kayıp nedenlerindendir.. Hiç değilse haftanın üç günü düzenli olarak makale girmeye özen gösterin. Bu şekilde Google tarafından “çöp site” olarak değerlendirilmezsiniz, enerjiniz de boşa harcanmamış olur. Eğer küçük bir bütçe ayırabilirseniz sadece Google Adwords ve Facebook kanalları üzerinden reklam şansı deneyin.. Ayda 100 Facebook, 100 TL’de Adwords bütçesi ile ihya olmasanız da epey yol alırsınız. Site arka planınını “siyah” kullanmanın gelen ziyaretçilere “artık çık” mesajı verdiği konusunda bir yazı okumuştum. Tekrar tasarım konusuna dönelim isterseniz. Göze hoş gelen, ferah, pop-up pencereler ve özellikle de reklamlarla gelenleri taciz etmeyen bir siteniz olmalı.

Tüm bunlara ilave olarak; e-mail imza kısmına site adını eklemek, blogunuzu müşteri kitleniz ile paylaşmak, hatta hatta sticker yaparak otomobilinizin arka camına yapıştırmak, kupa – bardak gibi küçük hediyeler vermek, ziyaretçilere yardımcı olabilmeyi istemek, etkin Facebook ve Twitter kullanımı da hit artırma adına kullanabileceğimiz diğer etkin unsurlar. Yukarılarda bir yerlerde de belirttiğim gibi video sitelerine özgün içerikler koyarak açıklama kısmı üzerinden “site adı” paylaşmak yağdırmasa da epey bir ziyaretçi sağlıyor belirtelim.

Hit artırmak hiç de zor bir hadise değil!

 

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir