Hızlı İndex Alma Yolları | Detaylı Çözüm Burada

İster ücretsiz bir blog, ister hosting temelli bir web sitesi oluşturun, sitenize düzenli ve özgün içerik eklemeniz Hızlı İndex Alma için şarttır. Kullandığınız görseller ve mevcutsa diğer multimedya kaynakları da benzersiz olursa çok çok iyi olur tabi. İlgilenmek istiyor ancak bunun için yeterli vakti bulamıyorsanız, “Hemen Yayımla” kısmından – sayfanızda görüntülenecek tarihi belirleyebilirsiniz. Tabi WP CMS sistemini kullanıyorsanız… Bu şekilde önceden hazırlayacağınız 15 makale, iki günde bir yayına alınarak 30 günlük bir süreyi kurtarabilir.

Yaygın bir inanış; 300 kelimelik bir makalenin SEO açısından yeterli olduğu (!) yönündedir. SEO yönünden yardımcı WP eklentileri de bu bağlamda OK verir! 9og.org’da yararlandığımız sistem de buna göre oluşturulmuş ancak belirtmek isterim; “Gerektiği kadar yazılan – özetle bu miktardan daha uzun tutulan içerikler” her zaman daha iyi sonuçlar getiriyor… Onlarca örnek verebilirim.. Hızlı İndex Alma için sadece kaliteli ve referans sağlayacak konulara yönelmeliyiz.

Web sitelerinde; çok fazla reklam ve banner kullanmak yine ziyaretçileri ışık hızıyla sitenizden uzaklaştıracak etkenlerdendir. Çok fazla backlink almak, çok fazla Toplist ve Hitlist’e kısa sürede abone olmak, hedef kelimeleri footer vs yerlere doldurmak Google gözünde SPAM kategorisinde değerlendirilmenizden başka bir işe yaramaz. Yeni bir web sitesinin kısa sürede dizinlere eklenmesi, aşırı link alması – vermesi elbet dikkat çekecektir. Filipinler’deki bir yerel ‘polis teşkilatı ziyaretçi defteri – sitenize link veriyorsa [Bkz. Blog Backlink] elbet saçma görülür.

Hızlı İndeks Alma

Özgün içerik kullanın! Kimsenin makalesinin sağını solunu eğip biçip ‘çakma’ işler peşinde koşmayın! Ufak bedellerle “size özel” C Class IP sahibi olabilirsiniz. Google+, Facebook, Twitter tarzı sosyal ağ hesaplarını etkin kullanın – sayfalar oluşturarak güncelleyin! Google, Bing ve Yandex Webmaster araçlarıyla makaleleri analiz etmeyi ihmal etmeyin! Hit ve ziyaretçi programları kullanmayın! Aşırı etiket girişi yapmayın – mümkünse hiç yapmayın!

Her yazınızı yayınladıktan sonra mutlaka denetiminden geçirerek özgünlük kontrolü yapın. Para karşılığı; sitenizi cezalardan kurtaracak (!), “Google Haberler” sistemine kayıt ettiğini iddia eden şarlatanlara itibar etmeyin. WP kullanıcıları; Sitemap (Site haritası), SEO, ve Cache (Öncellekleme) gibi 3 basit eklenti ile beklentilerini fazlasıyla karşılar. Sitenize gelenleri yorum yapmaya teşvik eden kalitede içerikler de son derece önemlidir. Kaliteli imleme siteleri unutulmaması gereken bir diğer önemli adım.

Hala Hızlı İndex Alma konusunda yeterli kadar iyi olmadığınızı düşünüyorsanız Google Webmaster Tools altındaki “Google Gibi Getir” kısmından ilgili URL’i girerek netice almayı deneyebilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

12 Yorum Yapıldı
 1. 22 Mayıs 2014
 2. 30 Mayıs 2014
 3. 01 Haziran 2014
 4. 02 Haziran 2014
 5. 23 Haziran 2014
 6. 22 Temmuz 2014
  • 22 Temmuz 2014
   • 22 Temmuz 2014
    • 23 Temmuz 2014
 7. 19 Kasım 2015
 8. 29 Aralık 2015
 9. 22 Ağustos 2018

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir