HTC One 2 | Fiyat, Özellikler ve İnceleme

One ve One Max’ten beklediği verimi alamayan HTC’de şimdi gözler şimdi HTC One 2‘ye çevrildi. Finansal raporlar da durumu onaylıyor zira HTC, arka arkaya iki çeyrekte zarar etmekten kıl payı kurtulmuş. Yani topu atmalarına ramak kalmış. Gelecek dönemler içinde HTC’nin lehine bir durum söz konusu değil. Hatırlayın bir zamanlar Nokia’nın başına gelenlere benziyor. Ha HTC bir Nokia mıdır? Söz konusu değil.. Gelin sizle HTC One 2‘yi inceleyelim.


Reuters’e Tayvanlı elektronik devi HTC firması, yılın son çeyreğinde 10 milyon dolarlık net bir kar elde etmiş durumda ve bu rakam, beklenenin fena halde altında kalıyor.

Öye yandan Mart 2014’te tanıtımının yapılması beklenen HTC One 2 ya da bir diğer model kodu olasılığı olarak M8’in parmak izi okuyucuya sahip olacağı yönünde önemli veriler elde edildi. Parmak izi sensörü ile geleceğine dair bir sızıntı görsel dedikodulara neden olmuş durumda. HTC One 2’nin Qualcomm Snapdragon 800 veya Qualcomm Snapdragon 805 işlemciye sahip olacağı yönünde iddialar da mevcut.

Telefonun 3D yazıcıdan alınan örnek modeli, HTC One 2’nin ön panelinde iki hoparlörü olacağına işaret ediyor. BoomSound ile çalışmaya devam etmesi beklenen HTC, arka panelde dikkat çeken uzunlamasına tasarımıyla ses kalitesini yukarı taşımayı düşünüyor olabilir. Bir diğer konuşulan ise, telefonun çift LED flaşı bulunan iPhone 5S gibi, çift flaşa sahip olacağı. Ön panel kamerasının 4 ultra piksel, arka kameranın ise 2.1 MP olacağı belirtilmiş.

Yeni kılıflar, daha önce satılanlarda olduğu gibi üst bölümdeki parmak izi tarayıcısını ve çift LED flaşlı Ultrapiksel kamerayı doğruluyor.

Çin kaynaklı web sitelerinde resmi tanıtım öncesi, cihaza özgü kılıf ya da aksesuarların satışa sunulması normal bir durum. Dolayısıyla oradan da verileri paylaşmak isterim: “2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800, 5-inç boyutunda Full HD Super LCD ekran, 2GB RAM, sanal butonlar, 2.900mAh batarya, Android 4.4, Sense 6, 16GB dahili depolama ve microSD kart desteği HTC M8’de yer alması beklenen teknik özellikler şeklinde sıralanıyor.

Android 4.4 Kit Kat ile geleceği açıklanan HTC One 2’de, 16 GB dahili bellek ve micro SD kart olacak.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir