İbrahim Hacıosmanoğlu Hakkında Bilinmeyenler

21.02.1966 Trabzon OF doğumlu spor yöneticisi ve işadamı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, uzun seneler ticaretle iştigal ettikten sonra 2005-07 arasında Trabzonspor’da başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2008’de zamanın başkanı Nuri Albayrak’ın aldığını sandık kararı sonrası adaylık koysa da Sadri Şener karşısında seçilmesi mümkün olmadı. 26 Mayıs 2013 tarihinde ise; kullanılan 4500 oyun 1571’ini alarak ‘2010-11 sezonu şampiyonluk kupasını Trabzonspor’a getirme’ vaadiyle kulübün 15. Resmi başkanı seçildi.

12 kardeşli bir Karadeniz ailesinin 11’inci çocuğu olan Hacıosmanoğlu 12 yaşından beri İstanbul’da yaşamakta. Organizasyon, petrol ve inşaat işlerini takip eden Hacıosmanoğlu, kendi ifadesiyle ilkokul 4’e kadar okuma yazmayı öğrenememiş. Akçaabat Sebatspor’da idarecilik hayatına adım atan başkan, kendi deyimiyle “mail olarak” büyük bir servete sahip değil. Milliyetçi muhafazakar olduğunu da ısrarla belirten Hacıosmanoğlu, son seçimlerde iktidar partisine oy verdiğini açıklayıp partiye katıldığı Kazlıçeşme mitingi ile de desteğini vurgulamıştı.

ibrahim hacıosmanoğlu

İbrahim Hacıosmanoğlu Hakkında Bilinmeyenler

Ticareti büyüklerinden öğrendiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, “Çok ağlayan biriyim, Türk filmi seyrederken dahi ağlarım” diyerek dış görünümünün dışında bir profil veriyor. Kayınpederi Ali Ağaoğlu ile kimyevi ticaret ve inşaat işlerine son senelerde ağırlık vermiş durumda. İbrahim Hacıosmanoğlu 2002’de Futbol Federasyonu başkanlığı için de aday olmuştu.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir