İfrit Musallatı Hakkında Korkutucu Gerçekler

İmam-ı Şibli, Cinlerin Esrarı adlı meşhur eserinde “onların isimlerini anmaktan ve anlamakta önce Allah’a sığınırım” der.

Adını bizim bile saymaya söyleye çekindiğimiz bu varlıklar, görünen görünmeyen tüm alemin en acımasız ve en tehlikeli cinnileri yani ifritlerdirler. Öyle ki diğer tüm cinler onlardan çekinirler.

Eski ulemanın naklettiğine göre bazı melekler dahi ifritlerle karşılaştıklarında yollarını değiştirerek bu tehlikeli cinlere lanet ederlermiş. İfritler cinlerin en yalancıları ve en kincileridir.

Ancak kavrayamadığımız ve yanlış nakledilen bir husus ise ifritlerin her cin kabilede bulunan en acımasız ifrit olmasıdır. Yani cuhenna, kulyas ve zuzula gibi büyük kabilelerde ifrit cinleri mevcuttur.

Eski kimselerin eserlerinde anlattığına göre ifritler insanlara o kadar kinlidir ki insanın son anına nefesine kadar onu yoldan çıkartmak, imanını tehlikeye sokararak musallat olmak için türlü uğraşlar içine girerler. Eski alimlerin kitaplarında bahsedildiğine göre ise ifritler deniz diplerindeki karanlık kuyularda yaşar ve ayın belli şekillerine göre meydana çıkarlar.

Ölüm esnasında veya bir kaç dakika önce son yolculuğuna çıkmaya hazırlanan kişinin ağzı fazla kuruduğu için dudaklarına bir bez ile su damlatırlar. İfritler bu esnada ellerindeki bir bardak su ile ölmek üzere olan kişiye görünür ve suyu verir.

Yine anlatılanlara göre ölmek üzere olan kimse ifrit’in getirdiği suyu kabul ederse o anda yani ölümünden bir kaç dakika önce bile ifrit ona musallat olur Allah korusun imanını bile kaybedebilir. Bu cinler kişiye en sevdiği kimsenin suretinde yaklaşarak “ben gördüm ki en makbul din Hristiyanlık Yahudilik” diyerek ölüm anındaki kimseleri kandırmaya çalışır.

İfritler Hz. Süleyman’a (AS) hizmet edebilen hatta Süleyman peygamberin ulular diyerek seslenebileceği derecede yüksek makamlarda güçlü varlıklardır. İfritler umumiyetle en büyük ve en tehlikeli büyü ve muska terkiplerinde insanlara yaptıkları bozucu yardımlarla bilinirler.

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa (SAV) ise ifrit cinlerini bizlere şöyle anlatacaktır. “Cinler içinde öyleleri vardır ki cehennem azabını görseler ve yeniden dirilseler yaptıklarından vazgeçmezler. Onlar cehenneme şeytanın ayaklarına bağlanmış olarak girecekler.”

Sizler için; kuranda ifrit, ifrit musallatı belirtileri, gerçek ifrit, ifrit ne demektir, ifritlerin isimleri, ifrit insana neler yapar, ifrit neden musallat olur ve ifrit musallatından kurtulma başlıklarına dair bilgiler paylaştık.