Instagram Çevrimiçi Alışveriş Özelliği Nasıl Kullanılır?

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olarak gösterilen Instagram’ı seven lakin alışverişten de vazgeçemeyen alışveriş tutkunları, resmi “Instagram’da Ödeme Yap” butonu ile uygulama üzerinden güvenli alışveriş imkanına orijinal ifadesiyle “Instagram Checkout” a kavuşuyor! Üstelik tüm satın alma adımlarını uygulamayı terk etmeden tamamlamak, bilgileri Instagram’da depolamak da mümkün. Instagram’ın bu sayede popüler bir alışveriş platformuna evrileceğini iddia etmek isabetli olacaktır.

Instagram, satıcı firmadan bir satış ücreti yani bir nevi komisyon alarak gelirlerini katlamayı amaçlıyor. Şimdilik sadece ABD’de kullanıma açılan özellik 20 civarında firma tarafından deneniyor. Bunlar arasında; Adidas, Nike, Burberry, Prada, Zara, Dior, H&M, Michael Kors, MAC Cosmetics, Warby Parker, Uniqlo ve Oscar de la Renta gibi ciddi satıcılar bulunuyor. Visa, Mastercard, American Express, Discover ve PayPal ile bu BETA sürecinde ödeme yapabiliyorsunuz.

Instagram Alışveriş

Girişte kısaca bahsettiğimiz bu butonla kurulan iletişim sonrasında e-mail adresiniz sorgulanıyor. Devamında ödeme yönteminizi ve tabi ki teslimat bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Her e-ticaret platformunda olduğu gibi; son kısımda alışverişin detaylarını kontrol ederek siparişinizi verebiliyor yahut vazgeçebiliyorsunuz.

Instagram, takipçilerine uygulamadan ayrılmayan ödeme yapma şansı sunarak daha fazla kar sağlayabileceğini düşünüyor. Böylece Instagram, bağlı olduğu Facebook için ciddi bir çekim merkezi haline gelecek. Instagram’da kaydedilmesi olası bilgilerin üçüncü partilerle paylaşılmayacağı konusunda ise net bir açıklama bulunmuyor.

Uygulama tam olarak faaliyete geçtikten sonra Tüm Dünya’da ayda 150 milyon kişinin alışveriş yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Instagram’ın çevrimiçi alışveriş avantajı ile markalar, ürünlerini satın almak isteyen kullanıcıları web sitelerine yahut üçüncü parti uygulamalara yönlendirmek zorunda kalmayacak.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir