Instagram Güncellemeleri | Takipçi Artırma

Son dönemin en beğenilen fotoğraf düzenleme ve paylaşım platformu Instagram, son aylarda sıkça yaptığı güncellemeler ile takipçilerini sevindiriyor. Atlamadan ve unutmadan belirtelim; Instagram kullanıcılarının 13 Haziran 2014 tarihine kadar, seçtikleri en fazla üç tane en iyi fotoğrafı #InstagramCannes hashtag’i ile paylaşmaları gerekiyor. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde dereceye girebilmek kişi başına ilk üç fotoğraf değerlendirilecek. Sevilen platformun jüri üyeleri; orijinallik, teknik ve konu kriterlerine göre üç kazanan belirleyecek. Şanslı kazananlar, fotoğrafları ile galeride yer alacak Instagram blogunda  iş için duyurulacak. Bununla beraber şampiyonlara Leica ve Herschel Supply sponsorluğunda birer adet Leica C fotoğraf makinesi ve seyahat kiti de verilecek.

App Store ve Play Store üzerinden güncellemeler sunan Instagram, sevenlerinin çektikleri görselleri tıpkı profesyonelce Photoshop kullanır gibi; parlaklık, ince ayar, kontrast, canlılık, sıcaklık, gölgeleme, süsleme, keskinlik gibi filtreler kullanarak daha canlı fotoğraflar paylaşmalarına olanak sağlanacak. Kabaca; Filter Strength ( filtre gücü), Adjust (ince ayar), Brightness (Parlaklık), Contrast (Kontrast), Warm (Sıcaklık), Saturation (Canlılık), Highlights (Parlaklık), Shadows (Gölgeler), Vignette (Süsleme), ve Sharpen (Keskinlik) gibi düzenleme araçları artık kullanımda denilebilir.

Son olarak yine unutmadan vurgulayalım; “Instagram’ı hem erişkinler hem de ergenlik çağındaki kullanıcılar için mümkün olan en güvenli yer haline getirmeyi” amaçlayan yönetim, üstsüz ve +18 içeriklere izin vermiyor. Bence çok da iyi yapıyor. Bu şekilde takipçi artırmak yerine kaliteli ve özgün içerikler kullanmak, en azından takipçi artırma konusunda profesyonel çözümler sunan kişilerden yardım almak şart. Bu şekilde kaliteli takipçiler kazanacağınızı da belirtelim. Instagram takipçi satın alma tercihleri olanlar, kimlerle çalışılması gerektiğini dikkatle analiz etmeli!

Instagram’da Fotoğrafları Sadece Seçtiğiniz Kişilere Gönderme:
Instagram’da Kişilerden Gelen Direkt Mesajları Yok Sayma/Engelleme:
Instagram’da Etiketlendiğiniz Fotoğrafları Gizleme ve Silme:
Fotoğraf Filtrelerini Fotoğraflarınızı Instagram Üzerinde Paylaşmadan Kullanma:
Instagram’da Harita/Konum Etiketlerini Kaldırma:
Instagram’da Fotoğraf Paylaştıktan Sonra Etiket (HashTag) Ekleme:
Fotoğraflarınızı Diğer Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşma:
Instagram’da Paylaşmış Olduğunuz Fotoğrafları Kaydetme:
Takipçi satın alma

Yukarıdaki yeni özelliklere ise hakim olduğunuzu düşünüyoruz. Bizlere, Instagram konusunda sormak ve iletmek istediğiniz konular olursa “yorum” kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

3 Yorum Yapıldı
  1. 09 Haziran 2014
  2. 11 Haziran 2014
  3. 19 Mart 2015

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir