Instagram’da Fotoğraf Etiketleme Özelliği

Facebook en önemli atılımlarından biri olan etiketleme (tagging) özelliğini 1 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Instagram için de hayata geçirdi. Özetle son 3.5 güncellemesi sonrası yüklediğiniz fotoğraflardaki kişileri etiketlemek mümkün olacak, aynı Facebook da olduğu gibi etiketlenen kişiye resim hakkında bildirim yapılacak. “Photos of You” adı verilen özellik iOS ve Google Play versiyonları için yayınlanarak resmi blog üzerinden duyuruldu.

Sistem Facebook’taki fotoğraf etiketleme mantığıyla benzer. Fotoğrafınız çektikten sonra, ilgili yüzlere tıklayarak arkadaşlarınızı etiketleyebiliyorsunuz.

Menüde yer alan “Photos of You” logosu etiketleme özelliğini devreye sokuyor. Bu arada etiketlerin şimdilik Instagram’ın web versiyonunda aktif olmadığını da vurgulayalım. Önceleri Instagram’da bir fotoğrafta olup olmadığınızı bilmemnin tek yolu paylaşanın sizi mention yapmasıydı. Kötü haber, daha önce size yapılan mention’lar otomatik olarak etiketlere dönüşmeyecek. Bunun anlamı güncellemeden önceki fotoğrafların tek tek yeniden etiketlenmesi gerekiyor.

Instagram

Twitter’ın hashtag’ine yakın, # ile başlayan etiketler sistemi ile fotoğrafın ne ile ilgili olduğu belirtilebiliyordu. Fotoğraf Haritası üzerinden de nerede çekildiği bilgisine ulaşabiliyorduk. Karede kimlerin yer aldığını merak edenleri sanırız tatmin edecek bir yenilik.

Instagram’ı iOS cihazınıza henüz kurmadıysanız buradan, Android cihazınıza kurmak istiyorsanız da buradan uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir