İnstagram’da Nasıl Popüler Olunur?

Hızlı yoldan takipçi kazanmak isteyenler; fotoğrafların “yorum” kısmına “gt” [geri takip] yazarak – takip edeni takip edeceğim – sinyali verebilir. Çoğumuza göre ezikçe ancak kısa sürede hatırı sayılır takipçi rakamlarına ulaşabilirsiniz. Fotoğrafları yükleme saatlerini – yoğun saatlere göre – ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafı Instagram uygulaması ile çekmek yerine daha profesyonel cihazlarla çekip akıllı cihazınıza gönderebilirsiniz. Tabi uygun filtre ve düzeltmeleri yaptıktan sonra.

  • Çektiğiniz fotoğraflar, yayınlanmadan önce uygun etiketler seçilmeli ve etiket çöplüğüne dönüşmemeli.
  • Efekt programı arayanlar; camera+, InstaPlus ve Pics Art’a göz atabilir.
  • Doğa fotoğrafçılığı; siyah beyaz ya da gri ağırlıklı fotoğraflar deneyebilirsiniz.
  • Her şeyin başı; kolay ve akılda kalıcı bir İnstagram kullanıcı adı seçerek işe başlayabiliriz.
  • El işleri mi paylaşmak istiyorsunuz; manzaralar, çocuklar veya otomobiller mi? Dağılmadan; sadece bir konu üzerinde yoğunlaşan profillerin hızla yükseldiği biliniyor. Çok güzel veya yakışıklıysanız kendi fotoğraflarınızı da çekebilirsiniz tabi.
  • Çok fazla fotoğraf paylaşmak takipçileri kaçırabileceğinden, gönderim saatlerini belirlemek önemlidir. Sabah 2 ve akşam 2 olmak üzere gönderim yapabilirsiniz.

İnstagram'da Popüler Olmak

Yüksek takipçiye sahip kişileri beğenmek, onlara yorum yazmak ve en uygun etiketleri kullanmak uzun vadede kesinlikle başarı getirir. Fotoğraflarınıza yorum yazanlara teşekkür ederek etkileşim içinde kalın. Bronz ayak; bacak, rakı kadehi tutan ojeli el, ördek dudak, kahvaltı tabağı, sümüklü çocuk, derin hatlara sahip yaşlı dede yakın çekimleri ve en önemlisi son günlerde saçma bir şekilde popüler olan iki parmak “zafer işareti” popülerliğini yitiriyor. Ziyaretçileri kaybetmemek için klişelerden kaçının.

  • Özgün ve ilginç kedi ve köpek fotoğrafları çekebiliyorsanız bunları da paylaşabilirsiniz.
  • Özlü sözler paylaşan biri olacaksanız; Baattin, Sebastian, Mevlana ve Şems paylaşmak yerine daha farklı konulara yönelebilirsiniz.
  • Fotoğraflarınıza geo-tag yani fotoğrafın çekildiği yeri de ekleyebilir, varsa Swarm-Foursquare hesabınızı bağlayabilirsiniz. Bu lokasyon etiketi ile daha önce orada çekilen fotoları görmeniz fikir verme açısından faydalı olacaktır.
  • Instagram’da popüler olmak istiyorsanız Instagram’da paylaştığınız fotoğrafların tümünü Twitter ya da Facebook’ta yayınlamamaya dikkat edin!

Dünya üzerindeki Instagram kullanıcılarının yarısı ABD’de yaşadığı için; paylaşım saatiniz, daha önce de pek çok kez ifade ettiğimiz gibi mühimdir. Adamlar uyurken yayınladığınız fotoğrafı nasıl görsünler? Arkadaşlarınızla birlikte olduğunuz fotoğraflarda onları da etiketlemeyi ihmal etmeyin. Tabi İzin almayı unutmayın.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir