Instagram’da Sık Yapılan Hatalar

Patates gibi çıkma pahasına direksiyonda selfie çekme, kahvaltı tabağı ya da her türlü meze; yemek, tatlı ve atıştırmalıklar, yani ağza giren her şey zinhar yasak (!)… Tabi RTÜK benzeri bir kurum yok Instagram için! Paşa gönlünüz ne isterse onu çeker ve yayınlarsınız ancak “farklılaşma” adına bir miktar dikkat edilebilir öğütlerimize.. Malumunuz, Instagram’da popüler olamasak da, “Takipçi artırma yöntemleri” yazımız arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkıyor. Neyse konumuz Google algoritmaları değil. Duck face denen “Ördek dudak – surat” tiplemesi de Instagram’da out olan ve mide bulandıran saçmalıklardan!

Instagram kurucusunun dahi 4 yıl önce ayak fotosu ve yanında bir köpek ile sisteme giriş yaptığı düşünüldüğünde çok da fazla kasmamak gerek sanırım. Narkozlu, serumlu “dualarınız bekliyorum” paylaşımları yine sınırları zorluyor. Bir doktor anınızı paylaşacaksanız, bakan adama “Ohaaaaa” dedirtebilecek bir şeyler olsun! Esasen ‘popülerliği yakalama’ adına genel olarak durum bu kanalda ilerliyor! Güzel ve kucağa alınabilecek hoppalıkta bir kızsanız kahvaltı tabağını hazırlayan şapkalı usta sizi havaya kaldırsın, bir elinizde de tabak ufka bakın vs.. Bu tip şeyler.. Sırf paylaşılan fotoğrafı daha fazla kişi beğensin ve bu sayede takipçi artsın diye ülkedeki 81 ili etiketlemenin de alemi yok! Instagram kro – kezban doldu deyince de kızıyorsunuz.. 

Instagram

Instagram’da uzuv yayınlamak da yine yapılan bir başka hata! Baldır-bacak, ojeli ayak ve bunun cilası, “yaz bitmesinnnn”ci Türkçe katili arkadaşlar yukarıda saydığımız 81 ile ilaveten #tokyo #amsterdam gibi etiketleri de çılgınlar gibi ekliyor! Hal böyle olunca “pazara müşteri arama” kaygısındaki ablamızı dakikalar içinde yüzlerce kişi beğenebiliyor. Tam bir ego patlaması!

Tüm bu yukarıda saydıklarımı bir kalemde unutun! Ot fotoğraflayın, dağ bayır, baldır bacak, kedi köpek ne isterseniz ama siyasi görüş “ekran görüntüleri” ve “sazlı sözlü ‘screenshot’ kutucuklar” Instagram alemindeki tartışmasız en itici şeyler. Bayram seyran bulamazsın “hayırlı cumalar” dersin, kandil mandil, aşk sevgi manileri – yazıları.. Yazarken bile fena oldum. Fotoğraf arkadaşım fotoğraf.. Instagram bir fotoğraf uygulaması.. Instagram; nükteli ya da heyecan verici tweet atamayan ilgi yoksunu varoş kızların; bacak, göt ve meme göstermek için göç ettiği, bunun sonucunda kaçak elektrikçilerin işgal ettiği sosyal toplanma merkezi. Her şeyin olduğu gibi bunun da tortusuna kadar sömürdük! Ne çekiyorsanız çekin kardeşim sinirlerim bozuldu..

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir