Instagram’daki Video Uygulaması Böyle Kullanılır

Kabaca; ‘fotoğraf takip alanı’ olarak tanıdığımız Instagram üzerinden videolar da paylaşabileceğiz. Twitter’ın popüler benzer uygulaması Vine, 6 saniyelik videolar paylaşabiliyoruz hatırlarsanız; durumdan son derece kötü etkilendi! Instagram’ın yenilendiği 20 Haziran tarihinde yarım milyona yakın düşüş meydana gelirken Instagram’dan link paylaşanların sayısı 300 bin kadar arttı. Facebook’un satın aldığı Instagram süreyi 15 saniyeye çıkartarak çıtayı epey yükseltti! video güncellemesinde renk değişikliği yapılabilmesi ise bir diğer öne çıkan ayrıntı.

Instagram’la video paylaşan firmaların isimleri, Ford, MTV, Disney, Intel, Cisco Systems, Avon, Burberry, Dell, eBay, Facebook, Gap, General Electric, Nike ve Starbucks olarak verildi.

Instagram

Instagram’da 1 günde 1 milyar adet fotoğraf ‘like’ edilirken Instagram’ın kullanıcı sayısı ise 130 milyon civarında. Instagram’daki video’ların en az 3 saniye olması gerektiğini de belirtelim. Video çektikten sonra tamamen yeni 13 filtreden birini seçebiliyorsunuz. Hali hazırdaki Instagram’daki fotoğraf yükleme adımlarından farklı olarak video’nuzun kapak fotoğrafını kendimiz atayabiliyoruz.

Dünyadaki başarılı video bilimcileri ile çalışılarak, Instagram’daki video’lara görüntü sabitleme özelliği eklendi. Instagram böylece görüntüdeki netlik kaybı ve dalgalanmaları nispeten gidermiş oluyor. Vurgulanan yeniliğin adı ise: Cinema.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir