İnternet’ten Para Kazanma | Ek Kazanç Çok Kolay!

İnternet’ten Para Kazanma; zor ve imkansız değil. Sanal ortamda bu konuda çok fazla yazı ve gereksiz yanıltıcı bilgi görünce sizler için mühim olanları toparlamayı düşündüm ve umarım faydalı olacaktır. Yemeği, kıyafetleri, market alışverişlerini kısacası her şeyi internet üzerinden sipariş ediyoruz. Devir iletişim ve telekomünikasyon çağı, dolayısıyla “oturduğu yerden para kazanıyor” bir şehir efsanesi olmaktan çıkarak çok kısa bir süre içinde gerçeğe dönüşecek. Şimdiden gerekli adımları öğrenmek ve stratejik adımları herkesten önce atmak, potansiyeli keşfetmek istiyorsanız lütfen makalemizi dikkatli bir biçimde okuyun. İnternetten Para Kazanma konusunda kısa süre içinde yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Reklam geliri üzerinden para kazanmak: Domain (alan adı) ve hosting (yer sağlayıcı) ücretleri ödemeden bile basit bir iki adımla (eğer evinizde basit bir internet bağlantısı varsa) bir web sitesi ya da blog sahibi olabilirsiniz. Blogger ya da WordPress üzerinden ücretsiz alanlar edinmek mümkün. Bilgi ve yeteneklerinize göre makaleler yazar, bir iki orijinal görselle yazılarınız süslerseniz en geç 1 yıl içinde Google Adsense (Reklam Kazanç Ağı) üzerine abone olarak Google’dan kazanç elde etmeye bağlarsınız. İnternetten Para Kazanma gördüğünüz gibi zor değil. 

Mesleğinizi ve kabiliyetinizi internet üzerinen pazarlayın: Öğretmen olabilirsiniz, tasarım işleri ile uğraşabilirsiniz, boyacı ya da çocuk bakıcısı bile olabilirsiniz. Bir üst maddede saydığımız şekilde basit bir blog sahibi olduktan sonra özelliklerinizi ve yapabileceklerinizi hem siteniz hem de ilgili dizinler üzerinden diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Editörlük, makale yazarlığı, çevirmenlik, özel ders gibi konularda bol miktarda ilan mevcuttur! Önemli olan bunları nerede bulabileceğiniz bilmek.

İnternet'ten Para Kazanmak

E-Ticaret sitesi kurmak: “Biraz yatırım yapabilirim” diyenlerdenseniz basit bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Üzülmeyin bu gibi hazır platformları düzenleyen firmalar sizler için basit ve detaylı arayüzler, eğitimler geliştirir. Ufak bir kar marjıyla elde ettiğiniz ürünleri internet üzerinden pazarlamak mümkündür. Rakipleri inceleyin ve nelerin eksik olduğunu belirlemeye çalışın. Forumlar üzerinden sitenizi tanıtmalısınız bu şekilde sitenize ziyaretçi çekmeniz gayet kolaydır. El işi, organik sebze ve meyve üreticisi iseniz belirtelim önünüz çok açık.

Satış ortaklığı ile kazanmak: İnternet üzerinden satılan ürünlere aracılık ederek kazanç ve komisyon (İnternetten Para Kazanma) elde edebilirsiniz. Herkes bu işi kolayca yapabilir. E-Ticaret sitesi, şirket olmak gibi yatırımlara gerek yoktur. Alıcıyı satıcıyı tanımanıza gerek yoktur. Dediğimiz gibi basit bir siteniz varsa diğer satış sitelerinin vereceği ilgili kodları koyarak bir iki adımla kazanamaya başlamak mümkündür.

Makale Yazarlığı: Kaleminiz kuvvetliyse ücret karşılığı web siteleri için makale yazabilirsiniz. Forumlara üye olarak kendinizi ve kalitenizi kabul ettirmeniz şarttır. Evde vakit öldüren ya da iş başında makul vakti olanlar için kalburüstü kazançlar getirmese de az çok damlar işte. Bir kaç ücretsiz içerik oluşturarak rakiplerin arasından sıyrılmak da önemlidir. Güzel işler yaparsanız sürekli çalışırsınız. Editörler çok fazla değişikliği sevmez, tutunursanız ilerlersiniz.

Reklam İzleme & Anket Doldurma: Bu işleri yaparak ayda 10 TL’den fazla para kazanamazsınız. Dolayısıyla hem gözlerinize hem de emeğinize yazık. Kesinlikle tavsiye etmediğim çocukça işler. Uzak durmalısınız. İnternet üzerinden “Kazanç Seti” dümenleriyle ile ise sadece bunu satan adam kazanır. Neticede sanal ortamda kazanmış olur evet. Sizin elinize ise bir şey geçmez.

Satış Ortaklığı: Zeka Arttıran Hap, Aşk Parfümü gibi üzerine onlarca skeç yazılabilecek materyalleri ısrarla arayan ve bunun siparişini verenler mevcut. Tekil ziyaretçi sayısı yüksek bir siteniz varsa, satış başına kazanç elde edebilirsiniz. Daha önce üzerinde çalıştığım bir site üzerinden Aşk Parfümü alanlar sayesinde şimdinin parasıyla 100 TL kazanmıştım.

Fotoğraf Satışı: Profesyonel fotoğrafçı olup sanal aleme merak salanlar; çektikleri fotoğrafları istockphoto.com gibi siteler üzerinden 0.30 ile 30 dolar arasında değişen fiyatlarla satabiliyor. Aynada kendini çekip koyanların ya da ojeli parmak görselleri paylaşanların pek bir edebi değer oluşturmadığını ekleyelim. Bu gibi arkadaşlara eski eşyalarını satarak para kazanmalarını öneriyoruz.

İnternet’ten Para Kazanma vaadiyle kitap, vs doküman satan kişilere itibar etmeyin. Tüm bilgiler internet ortamında zaten ücretsiz olarak bulunmaktadır. İnternetten Para Kazanma vaadiyle dolandırıcıların oyuncağı olmayın.

Bumerang içerik ilanları yayınlamak: Bronz, Altın ve Platin olarak kategorilere ayrılan siteler; kendilerine verilen içerikleri değiştirmeden sitelerinde yayınlıyor ve süre bitiminde 1 lira ile 100 lira arasında kazanca sahip olabiliyor. Arkasında Hürriyet olduğu için güvenle kullanılabilecek bir sistem. Zamanında yüklü miktarda ödeme almışlığım vardır. 50 TL’ye ulaşan miktar istediğiniz hesaba yatırılıyor. Herkes Platin site olamayacağı için içerik kalitesini arttırmakta fayda var. İnternetten Para Kazanma işte bu kadar kolay.

Paylaş yöntemi ile “İnternetten Para Kazanma” yolları:

Dosya paylaşarak kazanın: İllegal içerik; görsel, MP3 ve benzeri materyalleri dosya yükleme sitelerine koyacaksınız, size link verecek ve forumlardan her indirilişinde bakiyeniz kabaracak inancı ile bu yola baş koyan kardeşlerimiz olsa da kesinlikle telif haklarına aykırı girişimlerde bulunmanızı tavsiye etmiyorum. 1000 kez indirilecek de 5 dolar kazanacaksınız. Nereden nereye…

Alışveriş sitesi ortaklığı: Hepsiburada.com, Gittigidiyor gibi portallerin kazanç ortaklığı modelleri denenebilir. Bazıları tıklama başına ödeme veriyor bazıları da ürün satışı üzerinden yüzde paylaşıyor. Sitenize ürünü tanıtan bir reklam banner’ı ekliyorsunuz tek yapmanız gereken bu. Alan adları alarak kenara da koyabilirsiniz. İyi olacağına inandığınız kısa ve vurucu bir domain hiç beklemediğiniz bir anda size yüzlerce dolar kazandırabilir. Tek yapmanız gereken biraz yaratıcılık.

Kaabiliyet yöntemi ile “İnternetten Para Kazanma” yolları:

Teknik destek vermek: WordPress kurulumu, virüs temizliği vs gibi konularda forumlar üzerinden makul bir ücret karşılığında insanlara yardımcı olabilirsiniz. Orta düzey Photoshop bilginiz varsa fotoğraf renklendirebilir, tasarım yapabilir, özel ders verebilir ya da yabancı dillerden çeviri yapabilirsiniz. Ders verebilecek kalibrede kabiliyetiniz olduğuna inandığınız konularda da arayışta bulunmak mümkün. CD Baby ile amatör müzisyenlerin eserlerini satma hakkı kazandığını da belirtelim.

İnternetten Para Kazanma yolları:

Tüm bunların dışında iş bulma siteleri; özellikle engelli vatandaşlarımız için evden çalışabileceği ilanlar yayınlıyor, bunlar takip edilebilir. Yüksek ziyaretçi sayısı ile Adsense gelirleri elde etmek de hiç zor değil. Buna benzer yerli reklam alternatifleri de denenebilir. Dediğim ve makalenin başında da belirttiğim gibi tüm bu gelirler; özgün ve kaliteli içerikler ile uzun yıllarda oluşabilecek kalıcı takipçiler sonrası kazanılıyor. Zaman gelecek, oturduğunuz yerden sadece e-posta’lara bakarak ister sitenize reklam alacaksınız, ister tanıtım yazısı yayınlayacak ve beli doğrultacaksınız. Böyle de gazı veririm nihayetinde.

İnternet’ten Para Kazanma zor değil sadece biraz dikkat istiyor.