iPhone 6 Plus Neden Bükülüyor?

iPhone 6 plus kullanıcıları, onca para verip cihazlarına kavuştuktan sonra “dev telefonum cepte bükülüyor ve o şekilde de kalıyor” şikayetleriyle forumları doldurdu! Önceki tüm iPhone serisi telefonlarda kabaca “çelik kuşak” olarak adlandırabileceğimiz koruma mevcutken bu yeni telefonda alüminyum tercih edilmesi eleştirilerin başında geliyor.

Adı üzerinde, “cep telefonu” ve bu cihazın cebe konduktan sonra belli bir mukavemet gösterememesi – tasarımcılar cephesinde koltuk götürebilecek dev bir hata. Söz konusu bükülme video’su için FAKE yani asılsız diyenler olduğu için şimdilik tarafsız kalıyoruz.

iCloud Hack olayından sonra Apple’a son darbe (!) zamanlamasıyla da biraz manidar açıkçası. Elma severler; “bir nesneye o kadar güç uygularsan illaki bükülür” diyerek nispeten tarafsız kalmaya çalışıyor. Bilemedik! Zamanında da iPhone 4 için bir anten sorunu olmuştu hatırlarsanız. Bu hepsinden beter ve işin garibi halen bir açıklama yok!

Ha bu arada özür dilerim; nispeten ciddi bir kaynak olduğu için paylaşmakta sakınca görmedim; Unbox Therapy sitesinin editörlerinden Lewis, Youtube’da paylaştığı videoda iPhone 6 Plus’ın el gücü ile bükülebildiğini kanıtlıyor. Dolayısıyla evet büyük bir problem söz konusu! İlk tahminlere göre; sıkı, dar pantolon giyenlerin cihazı ceplerinde taşıması, bu eğilmeye sebep oluyor. Aynı zamanda iPhone 6 Plus’ın ses kısma tuşunun altında bir zayıf nokta olduğu ve tüm cihazların buradan bükülmeye başladığı da ortaya kondu. El gücü ile bile bükülebilen bir telefona “üzerine oturma” halinde zamanla neler olabileceğini hayal gücünüze bırakıyorum. Telefona 3 bin lira veren birine “arka cebinde taşıma” demek mantıklı değil elbet! Eğip bükme karşısında telefonlar genel olarak geçer not alamıyor dolayısıyla NOTE serisi vs büyük ekran tüm cihazlarda benzer durumlar söz konusu.

Kasalar incelip boyut büyüdükçe bu tip problemlerle sık sık karşılaşacağız!

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir