İran’ın Teknolojisi Hakkında Bilgiler

İran’ın başkenti Tahranda uzun süredir icatlar geliştiren ve günümüze kadar 200’ün üzerinde icadı bulunan 27 yaşındaki bilim insanı Ali Razehi bir takipçilerine bir şok daha yaşattı. İran resmi haber ajansının bildirdiği açıklamaya göre, yaklaşık 200 liraya mal olan mevcut icadın geleceğe göre öngörülerde bulunduğu belirtildi. Söz konusu tahminlerin % 100’e yakın oranda tuttuğunu ve insanlığın geleceğini günümüze yansıtabileceğini söyledi.

İran ve Teknolojisi

Aryayek Zamanda Seyahat Makinesi” ismi konulan icat geleceğe dair, % 98 lik bir oranla tahmini değerleri bir kağıda dökme usulüyle. Bu icadın para birimleri ve akaryakıt fiyatları gibi gayet önemli konularda devletler tarafından kullanılabileceği öne sürüldü.

Rezahi’nin iddialarının özellikle İran kamuoyu tarafından etkileyici görülmemesi üzerine ülke ajansları kendilerince asparagas olarak gördüğü haberi yayından kaldırdı.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir