İsmail Gülgeç Kimdir? → Karikatürist İsmail Gülgeç Hakkında Bilgiler ←

ismail gülgeç, ismail gülgeç kimdir, ismail gülgeç karikatürleri, ismail gülgeç öldü, ismail gülgeç facebook, ismail gülgeç kitapları, ismail gülgeç entellektüel ayı, ismail gülgeç insanlar ve kadınlar, ismail gülgeç biyografi hakkında detay bilgiler:

15 Şubat 2011’de aramızdan ayrılan İsmail GÜLGEÇ, İzmir’in Yeni Asır gazetesinde 1965’te başlar çizmeye… 1947 Gaziantep doğumludur.

Aynı zamanda Karikatürcüler Derneğinin de 3 dönem başkanlığını yürüten Gülgeç; Ege basınında başladığı mizah serüvenini 80’lerde Cumhuriyete geçerek devam ettirir. Tarihi çizgi romanlar çizer, Milliyet’in mizah ekinde çalışır; Yaşar Kemal’in İnce Memed’ini farklı bir bakış açısıyla yorumlar.

80’ler ve 90’ların etkili ve titiz kalemleri arasında gösterilen İsmail Gülgeç, “Bizi hayvanlar yönetiyor” yorumuyla Evrensel gazetesine açılan davalar ve kapatma sürecini başlatır. Bizde usta sanatçıyı çizimleriyle hatırlatmak istedik.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir