Johnny Depp Hakkındaki Tüm Bilgiler

9 Haziran 1963′te Owensboro Kentucky’de doğan Johnny Depp, Florida’da büyüdü. 15 yaşında ise bir rock yıldızı olmak için okulu bıraktı. The Kids adlı rock grubunda müzik yapmaya başladı ve grup davulcusunun kız kardeşi Lori Anne Allison ile 20 Aralık,1983′te evlendi. Eşinin de yardımlarıyla Nicolas Cage ile tanıştı ve ilk filmi A Nightmare On Elm Street’de 1984 yılında oynama şansı buldu. Oyuncu, senarist, yönetmen, yapımcı, müzisyen olarak bilinir.

Resmi verilere göre dünya üzerinde en çok takipçi ve hayrana sahip oyuncudur. 2003 Ve 2009 yıllarında Yaşayan En Seksi Erkek Seçilmiştir. 1985 yılında ise Lori Anne Allison’dan boşandıktan sonra Fransız şarkıcı-oyuncu Vanessa Paradis ile birlikte yaşayan Johnny Depp, Lilly-Rose Melody ve Jack adlarında iki çocuğa sahiptir.

Johnny Depp

Johnny Depp Hakkındaki Tüm Bilgiler

Johnny Depp’in kariyeri için en büyük adım kesinlikle oyuncu Tim Burton olsa da oyuncunun bugüne kadar ki doruk noktası Karayip Korsanları “Siyah İncinin Laneti” filminde yaşanmış ve bu film sonrası 2004 Akademi Ödüllerinde En iyi Erkek Oyuncu ödülüne aday olmuştur. Son 10 senenin mali anlamda en çok kazanan sinema oyuncusudur. Dünya sinema tarihine baktığımızda, 1 milyar dolar’dan fazla gişe geliri kazanan 12 sinema filminden 4’ü Johnny Depp’e aittir. 2006’da aktörün serveti yaklaşık 92 Milyon dolar olduğu belirtilmiştir. Bu rakam 2013’te 450 Milyon dolara yükselmiştir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir