Kaybolan Eşyayı Bulmak için Okunacak Dua

Hz. Ömer (RA)’in oğlu Abdullah bizlere şöyle seslenmektedir: Bir eşyasını çaldıran yahut kaybeden kişi, iki rekat namaz sonrasında şöyle dua etmelidir: “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Bu duanın anlamını şöyle verebiliriz: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” (Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Bununla birlikte; çalınan yahut kaybolan bir şeyi, eşyasını bulmak için, her gün yirmi beş kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …” duasının okunması gerekir. Kayıp olan bulununcaya kadar zikre devam edilmelidir. Duanın sonunda vurguladığımız üç noktanın yerinde, kaybolan nesnenin ismi zikredilmelidir.

Oturduğunuz yerden 500 TL kazanmak ister misiniz? Ysense'de bakiyeniz 25 dolara 💸 ulaştığında anında çekebiliyorsunuz! Gelen anketleri cevaplayın ve para kazanmaya başlayın! 9og.org olarak şimdiye kadar 279.9 dolar 💸 kazandık! → Abonelik için linke tıklamanız yeterli! ←

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.