Kemal Doğulu’dan Hakkında Bilinmeyenler

14 Ekim 1979’da Mersin’de dünyaya gelen Kemal Doğulu; pop ve elektronik şarkıcı, fotoğraf sanatçısı, makyöz, kuaför, modacı ve rejisör olarak biliniyor. Oyuncu Kadir Doğulu’nun da aynı zamanda kardeşidir. 2008’in Ocak ayında “1 Yerde” adını verdikleri elektronik müzik tarzı maxi single’ı MTV Dünya Top 10 listesinde 4 hafta üst üste 1 numarada kaldı. 2008’den 2012’ye her sene single ve albüm piyasaya çıkardı. Şimdiye kadar toplamda 7 şarkısına klip çekilmiştir. Sanatçı ev hanımı anneye ve işçi emeklisi bir babaya sahiptir.

Biri kız beş kardeşin en büyüğü olan Kemal Doğulu’nun asıl hayali kadın kuaförü olmaktı. Babalarının küçük yaşlarda ABD’ye gitmesi yüzünden erken yaşta iş hayatına kuaförde çırak olarak atıldı.

kemal doğulu

Kemal Doğulu’dan Hakkında Bilinmeyenler

Kemal Doğulu, amcasının baskılarıyla imam hatip lisesine kayıt yaptırsa da; Arapça ve Kuran derslerinde başarı gösteremeyerek ve biraz da kendi rızasıyla Anadolu Lisesi sınavlarını kazanarak bilgisayar bölümüne geçti. ABD vizesi beklediği İstanbul yıllarında kuaför kuzeni Zeki Doğulu’nun yanında bir süreliğine çalıştı. O sırada işlerini ilerletti ve fotoğrafçılığını da geliştirdi. ELLE dergisi moda sayfalarında çekimleri yer bulmaya başladı. 2004’te Dünyaca ünlü defileler için saç ve makyaj yapmaya başlayacaktır. Doğulu, 2014’te Nişantaş’ında bir kuaför salonu açtı.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir