Kenan Işık » Öldü Haberleri Sevenlerini Üzüyor

67 yaşındaki tiyatro sanatçısı ve usta televizyoncu Kenan Işık, bildiğiniz üzere geçirdiği beyin kanaması nedeniyle uzun süredir Amerikan Hastanesinde tutuluyordu! 48 saatlik gözlemin ardından tepki vermeye başlayan Kenan Işık’tan ameliyatına dair iyi haberler geldiğini söyleyebiliriz.

Spor salonunda, “kendimi iyi hissetmiyorum” dedikten sonra fenalaşarak yere düşen Kenan Işık‘ın bu sırada kafasını çarptığı ve “bilinci kapalı olarak ambulans ile 14:29’da hastaneye getirildiği öğrenildi.

Kenan Işık Kimdir?

Düzenli olarak gittiği spor salonunda fenalaşarak yere düşen ve kafa travmasına bağlı beyin kanaması geçiren ‘Kim Milyoner Olmak İster’in sunucusu Kenan Işık’ın kardeşi Cengiz Işık hastane önünde adeta nöbet tutan habercilere yaptığı açıklamasında sağlık durumunun dualarla iyiye gittiğini belirterek, “Yarın (bugün) uyandırılmasını bekliyoruz. Biraz yaramazlık ediyor. Sağa sola dönüyor, ama dönmemesi lazım. Çünkü kanın beyne basınç yapmaması, beynin rahat olması lazım. Çok şükür kısmen bilinci açık. Hatta bu sabah onunla temas bile kurdum. Dualarınızı eksik etmeyin. Zaten bütün Türkiye duada. Mardin’de Darülzefayan Metropoliti bile dua ediyor.” dedi.

İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin, “Durumunun iyiye gittiğini, iyileşme emareleri gözüktüğünü söylediler. Yakınlarını sevinçli gördüm” diyerek gelişmeleri doğruladı. Uzmanlar ise ileri yaşlarda sauna ve sporun hekim kontrolü altında planlanması gerektiğini önemle vurguluyor.

Kenan Işık Kimdir? – Yönetmen, yazar, gazeteci, sunucu ve oyuncu Kenan Işık, 1947 Malatya doğumludur. Orta öğrenimi dönemde Malatya Halkevi’nde amatör tiyatroya gönül vermiş, Ankara’da lise eğitimi alırken ise Meydan Sahnesi’ne girmiştir. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur. 2009’da “Türkçeyi Güzel ve Etkili Kullanma Ödülü” de alan Işık, ayrıca Türk televizyonlarında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının halen sunuculuğuna devam etmektedir.

Behzat Uygur, Zerrin Özer, Mehmet Ali Erbil, Fatih Aksoy, Erdal Özyağcılar, Emel Müftüoğlu; her ne kadar ‘hayati risk devam ediyor’ dense de kafa tramvası geçiren ve tedavi altına alınan ünlü oyuncu tiyatrocu Kenan Işık’ı ziyaret ederek ailesine destek oldular. Twitter ve sosyal medyada öldürülen (!) başarılı oyuncunun en kısa sürede aramıza dönmesini temenni ediyoruz.

Devlet Tiyatroları Yönetmeni ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın eski Genel Sanat Yönetmeni Kenan Işık’ın en kısa sürede aramızda olacağına inanıyoruz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir