Klavye Başında Zenginlik Hayalleri

Kahveyi alıp monitör başına geçerek birikim yapmak; Forex ya da hisse senedi işlemleri ile uğraşmıyorsanız ciddi anlamda çaba ve alın teri gerektirir. 3 aylık site ile hayallere dalmak; cep telefonu kamerasıyla Loch Ness Canavarının ya da Koca Ayağın fotoğrafını çekeceğim demeye benzer. Acı ama gerçek hadiseyi şak diye önünüze koydum ama mevzu bundan ibaret gençler. Misal takip ettiğim bloglardan; Egonomik.com Google’da 28 bin gibi indeks sayısına sahip, Ertandonmez.com ise 16 bin civarı içerik paylaşıyor. Bu adamlar 15 gün elini sürmese günlük 1o K tekil ziyaretçinin altına inmez. Allah arttırsın, gencecik arkadaşlar çabalamışlar ilerlemişler.

Ertandonmez.com ilk kez 2009′da sahneye çıkmış, yani 4 sene sabretmiş bir şeyler yapmış. Keza Egonomik.com dan Caner de 22 Mart 2009′da bu işlere heveslenmiş. Yani 4 aydan değil 4 seneden bahsediyoruz arkadaşlar. Her gün düzenli içerik girmek, hataları kontrol etmek ve ziyaretçi odaklı çalışmak gerekiyor. İğneyle kuyu kazmışlar helal.

İnternetten para kazanmak, tüplü monitörün icadından beri üzerinde en çok yorumun ve paylaşımın yapıldığı kanallardan biri. Ben bir şeyler yazmak istediğimde; inanın özgünlük adına hedef kelime belirleyen ve konuyu sündüren adamlardan değilim. Sadece heyecanlı arkadaşlara olabildiğince yol göstermek istiyorum. Tabi ki her şeyi bildiğimi de iddia etmiyorum.

ek iş

Makale Yazarlığı:

Kaleminiz kuvvetliyse ücret karşılığı web siteleri için makale yazabilirsiniz. Forumlara üye olarak kendinizi ve kalitenizi kabul ettirmeniz şarttır. Evde vakit öldüren ya da iş başında makul vakti olanlar için kalburüstü kazançlar getirmese de az çok damlar işte. Bir kaç ücretsiz içerik oluşturarak rakiplerin arasından sıyrılmak da önemlidir. Güzel işler yaparsanız sürekli çalışırsınız. Editörler çok fazla değişikliği sevmez, tutunursanız ilerlersiniz.

Reklam İzleme & Anket Doldurma:

Bu işleri yaparak ayda 10 TL’den fazla para kazanamazsınız. Dolayısıyla hem gözlerinize hem de emeğinize yazık. Kesinlikle tavsiye etmediğim çocukça işler. Uzak durmalısınız. İnternet üzerinden “Kazanç Seti” dümenleriyle ile ise sadece bunu satan adam kazanır. Neticede sanal ortamda kazanmış olur evet. Sizin elinize ise bir şey geçmez.

Satış Ortaklığı:

Zeka Arttıran Hap, Aşk Parfümü gibi üzerine onlarca skeç yazılabilecek materyalleri ısrarla arayan ve bunun siparişini verenler mevcut. Tekil ziyaretçi sayısı yüksek bir siteniz varsa, satış başına kazanç elde edebilirsiniz. Daha önce üzerinde çalıştığım bir site üzerinden Aşk Parfümü alanlar sayesinde şimdinin parasıyla 100 TL kazanmıştım.

Fotoğraf Satışı:

Profesyonel fotoğrafçı olup sanal aleme merak salanlar; çektikleri fotoğrafları istockphoto.com gibi siteler üzerinden 0.30 ile 30 dolar arasında değişen fiyatlarla satabiliyor. Aynada kendini çekip koyanların ya da ojeli parmak görselleri paylaşanların pek bir edebi değer oluşturmadığını ekleyelim. Bu gibi arkadaşlara eski eşyalarını satarak para kazanmalarını öneriyoruz.

Bumerang içerik ilanları yayınlamak:

Bronz, Altın ve Platin olarak kategorilere ayrılan siteler; kendilerine verilen içerikleri değiştirmeden sitelerinde yayınlıyor ve süre bitiminde 1 lira ile 100 lira arasında kazanca sahip olabiliyor. Arkasında Hürriyet olduğu için güvenle kullanılabilecek bir sistem. Zamanında yüklü miktarda ödeme almışlığım vardır. 50 TL’ye ulaşan miktar istediğiniz hesaba yatırılıyor. Herkes Platin site olamayacağı için içerik kalitesini arttırmakta fayda var.

Dosya paylaşarak kazanın:

İllegal içerik; görsel, MP3 ve benzeri materyalleri dosya yükleme sitelerine koyacaksınız, size link verecek ve forumlardan her indirilişinde bakiyeniz kabaracak inancı ile bu yola baş koyan kardeşlerimiz olsa da kesinlikle telif haklarına aykırı girişimlerde bulunmanızı tavsiye etmiyorum. 1000 kez indirilecek de 5 dolar kazanacaksınız. Nereden nereye…

Alışveriş sitesi ortaklığı:

Hepsiburada.com, Gittigidiyor gibi portallerin kazanç ortaklığı modelleri denenebilir. Bazıları tıklama başına ödeme veriyor bazıları da ürün satışı üzerinden yüzde paylaşıyor. Sitenize ürünü tanıtan bir reklam banner’ı ekliyorsunuz tek yapmanız gereken bu. Alan adları alarak kenara da koyabilirsiniz. İyi olacağına inandığınız kısa ve vurucu bir domain hiç beklemediğiniz bir anda size yüzlerce dolar kazandırabilir. Tek yapmanız gereken biraz yaratıcılık.

Teknik destek vermek:

WordPress kurulumu, virüs temizliği vs gibi konularda forumlar üzerinden makul bir ücret karşılığında insanlara yardımcı olabilirsiniz. Orta düzey Photoshop bilginiz varsa fotoğraf renklendirebilir, tasarım yapabilir, özel ders verebilir ya da yabancı dillerden çeviri yapabilirsiniz. Ders verebilecek kalibrede kabiliyetiniz olduğuna inandığınız konularda da arayışta bulunmak mümkün. CD Baby ile amatör müzisyenlerin eserlerini satma hakkı kazandığını da belirtelim.

Tüm bunların dışında iş bulma siteleri; özellikle engelli vatandaşlarımız için evden çalışabileceği ilanlar yayınlıyor, bunlar takip edilebilir. Yüksek ziyaretçi sayısı ile Adsense gelirleri elde etmek de hiç zor değil. Buna benzer yerli reklam alternatifleri de denenebilir. Dediğim ve makalenin başında da belirttiğim gibi tüm bu gelirler; özgün ve kaliteli içerikler ile uzun yıllarda oluşabilecek kalıcı takipçiler sonrası kazanılıyor. Zaman gelecek, oturduğunuz yerden sadece e-posta’lara bakarak ister sitenize reklam alacaksınız, ister tanıtım yazısı yayınlayacak ve beli doğrultacaksınız. Böyle de gazı veririm nihayetinde.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir