Kollajen Arttırıcı Yiyecekler Listesi

Cildin olduğundan daha dayanıklı ve esnek bir olmasını sağlayan yapısal protein türü olan Kollajen, epidermisin hemen alt kısmında yer alarak cildin gergin kalmasını sağlar. Normal olarak bu madde vücut tarafından üretilmektedir ancak yaş ilerledikçe kollajen üretiminde ciddi bir düşüş yaşanır.

Yaşanan bu durum da cildin sarkmasına ve kişinin yaşlı bir görünüşe ulaşmasına neden olur. Omega-3 açısından zengin besinler, antioksidan bakımından zengin yiyecekler ve C vitamini bakımından zengin gıdalar alınmalıdır. Limon, mandalina ve portakal gibi ürünleri tüketebilirsiniz. Yine kırmızı sebzeler alarak kollajen üretimi arttırılabilir.

Kollajen

Kırmızı yapılı besinler arasında böğürtlen ve çilek baş sıralarda yer alır. Havuç, balkabağı ve patates, turuncu renge sahip olan ve kollajen üretimini arttıran besinlerin sadece bir kaçıdır. Kötü bir kokuya sahip olsa da sarımsak etkin bir diğer maddedir. Balık ve yumurtanın beyazı yine listede yer almış durumda.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir