Limon ile Gebelik Testi Yapmak Zor Değil

Limon ile Gebelik Testi özellikle son yıllarda son derece doğru neticeler sunabilmekte. Karbonatla Gebelik Testi gibi bu yöntem de evinizde uygulayabileceğiniz ilk ve en doğal testlerden biridir. Kesin sonuç için bir hekime danışmalı ve gebelik test kitlerinden edinmelisiniz.

Evde uygulanabilen yöntemler ve doğal çözümler de günümüzde oldukça sık kullanılmakta. Bu uygulamalar, hemen hemen herkesin evinde bulunan basit malzemeler ile hızlı bir şekilde denenebilmekte. Bu yöntemlerden biri olan limonla gebelik testi, hamilelik öncesinde başvurulan seçeneklerin en sık kullanılanlarından biri olma özelliğinde. Peki evde limonla gebelik testi nasıl uygulanır? Makalemizde limonla gebelik testi hakkında bilmeniz gereken bütün kriterleri açıklayacağız.

Halk içerisinde genel olarak bilinen bir kanı, adet gecikmesinin hamilelik ile bağlantılı olduğu algısıdır. Limonlu gebelik testinden önce adet döneminizi en son ne zaman geçirdiğiniz hakkında bilgi sahibi olmanız önem teşkil eder. Adet zamanı içerisinde yaşanan gecikmeler gebelik sonucu getirebileceği gibi, ürolojiye dayalı bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Testi uyguladıktan sonra bir kadın hastalıkları uzmanından bilimsel sonuçlara dayalı çözüm istemeniz, her zaman faydanıza olacaktır.

Limon ile Gebelik Testi

Testten önceki günden itibaren, çay ve kahve gibi idrar renk ve kokusunu etkileyebilecek besinlerin kesilmesi gerekmektedir. Su ve su katkılı içecekler almanız, neticeyi net fark edebilmeniz açısından oldukça yardımcı olacaktır. Teste başlamadan önce genital bölgenin temizliğine dikkat etmeniz, uyulması gereken konulardan bir diğerini teşkil eder.

Limon ile Gebelik Testi için Gerekli Malzemeler:

1 adet limon, idrar yapabileceğiniz ölçüde küçük bir şeffaf kap veyaplastik bardak.

  • İdrarınızın bir kısmını temiz kap ya da bardak içerisine yapın.
  • 2-3 dakika bekledikten sonra ikiye böldüğünüz limonun bir kısmını idrarınızın üzerine sıkın.
  • Limon içerisindeki lif ve tortular gözle görülür bir şekilde idrarın alt kısmına çöküyorsa, gebelik başlamış demektir.
  • Lif ve tortular idrarın üst kısmında kılıyorsa ve çökmüyorsa, bu sonuç hamile olmadığınızı gösterir.

Testi tamamladıktan sonra kesinliğini teyit etmek için, hekiminiz ile iletişime geçmeniz ve medikal sonuçların verildiği gebelik testi yaptırmanız gerekmektedir.

Girişte de belirttiğimiz gibi; Limon ile gebelik testi şaşırtıcı biçimde doğru sonuç sunabilmekte. Limonla evde gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı dakikalar içinde öğrenebilirsiniz. Limon ve karbonat kullanılarak uygulanan gebelik testinde başarı sonucu oldukça yüksektir ve evde hamilelik kolayca fark edilebilir.

Gebelik testlerinin doğru sonuç sunması için adet gününüzün 1 hafta gecikmiş olması şarttır. Gecikmenin sonunda eczaneden gebelik testi satın alarak hamilelik kontrolü yapabilir, yada evinizden hiç ayrılmadan limon ve karbonatla gebelik testi yapabilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir