Lumia 1520 | Detaylı İnceleme ve Fiyatlar

Uygun fiyatlı sosyal medya yönetim ve danışmanlık hizmeti DMM TURKEY ile başarıyı yakalayın.

Lumia 1520, serinin şimdiye kadarki en büyük, en keskin ekranlı ve en hızlı cebi. Lumia 1520, ekranıyla olduğu kadar kusursuz kamerası, uzun ömürlü pili ve performansıyla da ön sırada. Cihazın en önemli dezavantajı, fiyatı olacak gibi görünüyor. Cihazın phablet olarak bilinen ekstra geniş ekranı, 10 saatin üzerinde açık kalabiliyor. Bununla birlikte cihaz, tam aktarım gücünde 12 saat kesintisiz konuşmanıza olanak sağlıyor. Lumia 1520, HSPA+ çift taşıyıcı yöntemi sayesinde 42.2Mbit/sn.’lik indirme hızlarına ulaşabilmekte.

Nokia Lumia 1520’de Lumia 1020’de kullanılan PureView kameranın modifiye edilmiş, çözünürlüğü 41’den 20 megapiksele düşürülmüş versiyonu yer alıyor. Belirtelim; çekip kaydettiğiniz fotoğrafları göndermek istediğinizde küçültmekle uğraşmanıza gerek yok. fotoğrafların 5 MP’lik bir sürümünü internet üzerinden paylaşmanız için kaydediliyor.

Cihazda bu kez Xenon flaş yerine çift LED flaş tercih edilmiş. Düşük ışıktaki fotoğraflar biraz karlı olsa da çift LED flaşı kullandığımızda harika bir parlaklık yakaladık. Megapiksel sayısının yarısına inmesi, cihazın arkasında çıkıntı yapan kameranın boyutunu da küçültmüş. Lumia 1520’nin kamerası testlerimizde her türlü aydınlatmada çok iyi sonuçlar verdi.

Testlerimizde neredeyse hiçbir takılmaya rastlamadık. En hızlı mobil işlemcilerden Snapdragon 800, Lumia 1520’ye güç sağlıyor. 2.2GHz saat hızında çalışan işlemciyi 2GB gibi gayet uygun bir RAM üzerinden takviye ediyor. Windows Phone zaten hızlı bir işletim sistemi; Lumia 1520’nin arayüzü ise adeta uçuyor.

Kutudan çıkanları da atlamadan belirtelim. Kutusunu açtığınızda sizi telefonunuz ve şarj adaptörünüzün yanında bir de renkli kulaklık karşılıyor. 1520’yi elimize aldığımızda ise bir microSD kart slotu ve nano SIM slotuyla karşılaşıyoruz. Lumia 1520’nin arka kapağını çıkarmanız ve pilini sökmeniz ise mümkün değil. Cihazın tam ölçüleri 160 x 85 x 11 milimetre; ağırlığı ise 211 gram. Dolayısıyla birçok cepten hem çok daha büyük, hem daha ağır.

Telefon 6-inçlik Full HD devasa ekranın yanı sıra 3.400 mAh kapasiteli pili, 2GB RAM, 20MP çözünürlüklü kamerası, dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 32/64GB depolama seçenekleri ve microSD kart desteğiyle dikkat çekmişti.

Web tarama testlerinde de birçok rakibini geride bırakmayı başaran Lumia 1520, video oynatma süresinde ise ortalama bir dayanıklılık sergiledi.

Bir önceki yazımız olan Vine için Detaylı Kullanım Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim
Kategoriler