Mekap Ayakkabı Hakkında Bilgiler

2-3 yıldan aşağı giyilmeyen ve uzun yıllardır sağlamlığı ile dikkat çeken Mekap ayakkabı, 80’lerin tanınan ve bilinen spor ayakkabı imalatçılarındandır. Bir vakitler; yabancı Dunlop’ın ülkemizdeki üretim yeri oluşuyla da tanınır. Kurşunoğlu ailesi tarafından hayata geçirilen MEKAP’ın öyküsü 1975’lere kadar uzanır. Şirket, meşhur 2001 krizinin ardından girdiği mali döviz sıkıntıları nedeniyle 2005 yılında el değiştirecektir.

Markanın bir sonraki sahibi İskender ailesi üretimi Trabzon’a aktararak yeni bir adım atma kararı alır. Ancak bu son hamle; spor ayakkabıları için zihinlere yapışan ‘terörist ayakkabısı’ algısını engelleyemez. E-posta’lar peşi sıra gelir, “neden teröristin ayağında ayakkabılarınız var.” diye sorulur. Bilinmez ki neredeyse tüm örgütler her türlü ihtiyacını zaten yerli firmalardan temin etmektedir.

MEKAP firmasının yöneticileri, ‘teröristlerin kullandığı ayakkabı’ kötü imajından son derece rahatsız. Hala üretime devam etmelerini, eleştirenler kadar vatansever olduklarının bir göstergesi için yaptıklarını vurguluyorlar, “Jandarma ve korucu da ayakkabılarımızı giydi. İşimizi iyi yapmaya çalışıyoruz ve üretimimize bakıyoruz. Bu tip tartışmaların dışındayız. En az, teröristler giydi diye bizi eleştirenler kadar da vatanımızı seviyoruz.” diyor.

Mekap hakkında bilgiler!

MEKAP’ın isim olarak tanınması ve öne çıkması; Turgut Özal’ın bir vakitler; “Dağda Mekap’la geziyorlar..” tarzındaki nispeten hedef gösterici bir açıklamasından sonra olur. Korucu ve istihbarat ekipleri de ünlü Markayı tercih etmesine rağmen terör grupları ne yazık ki öne çıkmaktadır. Olumsuz imaj firmaya yapışıp kalır. Mekap halihazırda en dayanıklı ayakkabıları üretmeye devam etmektedir. Çelik burunlu iş ayakkabıları ile de öne çıkar. Çelik burunlu ayakkabı giyiyorsanız havaalanı kontrollerinde çıkarıp göstermek zorundasınız atlamadan belirtelim. 3. lig ve amatör futbol takımlarının Adidas’ı olarak da bilinir.

Teröristlerin şimdilerde The North Face marka son derece pahalı ayakkabılar giydiği ajanslara haber olmuştu. Allah (CC) milletimizi bu beladan korusun.