MHRS ve Alo 182 Randevu Alımı

Ülkemizdeki Sağlık Bakanlığı üzerinden hayata geçirilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi uygulaması; “MHRS portalı” üzerinden; canlı operatörlerden yahut internet sitesi üzerinden istenen hastane ve hekimden kısa sürede randevu almamızı sağlıyor. İlgili Bakanlığa bağlı hastanelerle ağız ve diş sağlığı bölümleri için Alo 182 üzerinden kısa sürede randevu almak da yine mümkündür. Alo 182 Randevu Hattı, acil aramalar kapsamında değerlendirilmediğinden ne yazık ki ücrete tabidir. Sabit bir telefon hattını aramakla aynı bedeldir.

İnternet veya cep telefonu, tablet gibi akıllı cihazlar üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir. Bakanlığın söz konusu bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da telefon hatlarına ilave bir ücretin yansıtması ise söz konusu değildir.

Alo 182’yi aramadan önce TC Kimlik numarası hazır bulundurulmalı ve çağrıyı karşılayan operatöre verilmeli. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri yine operatöre bildirilmelidir. İnternet siteleri üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr yahut www.mhrs.gov.tr adreslerine giriş yapılarak randevu alınabilir. İlk kez giriyorsanız bir hesap açmak zorundasınız. Hesap kullanıma açıldıktan sonra “Randevu Al” butonunu üzerinden yine TC. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş sağlanır. Söz konusu internet sayfalarının, “Randevu Geçmişi” alanında mevcut randevularınızı görüntleyebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ kısmındaki “İPTAL ET” butonuna dokunarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca Alo 182 MHRS hattı ile de randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir