Murat Boz Kimdir? | Hayatı ve Biyografisi

Tarkan ve Burcu Güneş’in albümlerinde zaman zaman vokalist olarak rastladığımız pop şarkıcısı Murat Boz, 7 Mart 1980’de Zonguldak Ereğli’de doğdu. İlk öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü mezunudur. Lise yıllarında Milliyet Liseler Arası Müzik yarışmasında erkek solist dalında 1.lik ödülünü de almıştır. 2003’de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde eğitimini sürdürdü. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya albüm ve konserlerinde vokallik yaptı. 1999 yılında Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’nü de burslu olarak kazanmıştır.

2006’da piyasaya çıkan ilk single çalışması “Aşkı Bulamam Ben” ile tanındı. Devamında 2007’nin ilk aylarında ilk stüdyo albümü Maximum‘u hayranlarına tanıttı. Aynı yıl Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde, Altın Kelebek Ödülleri’nde ve İstanbul FM Altın Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödüllerini aldı.

Hayatına dair bilinmeyenler: Reklam kampanyalarındaki şarkıları seslendirir [İşte Bunu Seviyorum – MC Donalds]. Eski bir Grup Rapsodi solistidir. Ajda Pekkan’ın Amazon şarkısının klibinde de oynamıştır. Katıldığı bir programda 100’den fazla kadınla beraber olduğunu iddia etmiştir. GAY olduğu yönündeki iddialari ‘gay olmak kötü bir şey mi ki’ şeklinde yanıtlamışlığı da vardır. Grup Hepsi’nin Yalan adlı parçasında sonlara doğru duyduğumuz erkek vokaldir.

2008 yılında “Uçurum“‘u, bir yıl sonra ise ikinci stüdyo albümü olan Şans’ı yayınladı. Albümdeki “Para Yok“, “Özledim“, “Her Şeyi Yak”, “Sallana Sallana“, “Gümbür Gümbür” ve “Buralardan Giderim” şarkılarına klip çekti, “İki Medeni İnsan” şarkısının klibinde Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı. Mart 2010′da ise ikinci single çalışması olan “Hayat Sana Güzel“ yayınladı. 12 Nisan 2011′de üçüncü stüdyo albümü “Aşklarım Büyük Benden” klibi ile birlikte yayınladı. 9 Mayıs 2011′de ise albümünü piyasaya sürdü.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir