Navigasyon Cihazları Hakkında Detaylı Bilgiler

Uygun fiyatlı sosyal medya yönetim ve danışmanlık hizmeti DMM TURKEY ile başarıyı yakalayın.

En son navigasyon yazılımı artık yerli. Yolbil, “Stadın arkası, caminin yanı” gibi Türk usulü anlatımıyla kişiyi adresine sorunsuz ulaştırıyor. 31 yaşındaki mucidi ve proje sahibi Emrah Yılmaz sayesinde Tübitak’tan 150 bin TL’lik destek de alan sistem engelli vatandaşların da hayatını kolaylaştıracak. Görme engelliler için etraftaki alanlar tek tek tanıtılıyor. Fiziksel engelliler ise hangi durakta engelli merdiveni olduğunu, çizilen rotadaki açık ve kapalı alanları takip edebilecek.

Çin’de üretilen ve ülkemize gelen kalitesiz yazılımlara bir nevi tepki olarak doğan YOLBİL’de “Arayan kişi ‘imdat’ bildiriminde bulunduğu anda, koordinat ve adres, navigasyona düşecek. Şu anda doğalgaz arızaları için bu uygulama çalışıyor. Kişi daha adresini söylemeden teknik ekipler evine ulaşıyor.” Son derece yararlı bir uygulama. Emrah Yılmaz, projenin sadece otolar için yol navigasyonu olmadığını çeşitli amaçlar için kullanılabileceğini belirtti.

Yazılım, Android tabanlı tüm akıllı cihaz ve tablet bilgisayarlarda çalışabiliyor. Yılmaz, giderleri düşürmek ve ithalatı önlemek için özellikle sistemi mobil cihazlara yüklenecek şekilde planladıklarını söyledi. Yılmaz, “Bu şekilde herkesin akıllı telefonu, aynı anda kişisel navigasyon cihazı olacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan iPhone Telefonlar Hakkında Hiç Duymadıklarınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One Response
  1. 16 Nisan 2013

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim
Kategoriler