Necdet Özel Hakkında Bilinmeyenler

1950 Ankara doğumlu eski genelkurmay başkanı Necdet Özel, 1969’daki Harp Okulu mezuniyeti sonrası 1970’de Piyade Okulunu tamamladı, takım bölük komutanlıkları yaptı. Harp Akademisini 1980’de bitirdikten sonra Kıbrıs’ta harekat subaylığı yaptı. İşlem Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Güvenlik Kurulunda Proje Subaylığı, Kara Kuvvetleri Sekreterliği, Kurmay Kara Harp Başkanlığı ve 17. Piyade Alay 9. Piyade Tümen Komutanlığı gibi görevler tamamladı. 1995’te tuğgeneralliğe 1999’da tümgeneralliğe yükseldi. 2003’te korgeneral, 2007’de orgeneral oldu.

Necdet Özel

Necdet Özel Hakkında Bilinmeyenler

4 komutanın istifaları sonrasında tarihler 29 Temmuz 2011’u gösterdiğinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevini aldı. 4 Ağustos 2011!de yapılan meşhur Yüksek Askeri Şura toplantılarında ise Genelkurmay Başkanlığı’na atandı. Kamuran Özel ile evli olan Necdet Özel bir çocuk babasıdır. Uzun senelerden beri ülkede yaşananları Güneydoğudaki kalkışmaları kınayarak başarıyla savuşturmaktadır.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir