Nemfomani Hakkında Bilinmeyenler

Değişik milletlerde; cinselliğe aşırı düşkünlük ve fazla partnere sahip erkekler takdir edilerek üzerinde durulmazken, benzer hobilere sahip kadınlar tıpta nemfoman olarak adlandırılıyor. Cinsel taşkınlık manasına gelen Nemfomani, şimdilerde daha çok kadınlar için kullanılan bir terim niteliğinde. Cinsel ilişkiden çok kısa bir an sonrasında tekrar tekrar uyanan fiziksel dürtüler ve talepler olarak teknik manada izah edilebilir. Olası kanser teşhisleri sonrası hormon tedavisi altındaki kadınlarda cinsel istek, çiftleri rahatsız edecek oranlara yükselebiliyormuş.

Sinirlerin duyarlılığı aşırı oranda artabileceğinden cinsel içgüdü de durumdan etkilenmekte. Cinselliği kontrol edebilen, partner seçimlerine karar veren ve doyumu sağlayan sinirler beyinde bozulabilmekte. Gerçek nemfomani hali, sinir sistemindeki organik bozukluklar ile öne çıkıyor.

Nemfoman bayanlar ile aşırı hisli ya da cinsel yönü baskın kadınları birbirinden ayırmak gerekir. Nemfoman kişi, çoğu zaman içinde bulunduğu sosyal ortamları ve yasaları hiçe sayar. Onun için tek gaye bir erkekle ya da kadınla en kısa sürede ve fazlaca birlikte olmaktır. Kendisiyle aynı sosyal düzeyde bulunmada bile her sınıftan erkeğe kolayca evet diyebilir. Tanımadığı erkeklerin bir anda önüne çıkarak beraberliğe zorlayan nemfomani hastaları literatürde mevcuttur. Toplumda bu tip insanların görülme oranı ise son derece azdır.

Nemfomani ve tehlikeleri:

Cinsellik ve benzer beraberlikler üzerine yoğunlaşan hisler ve elle tatmin, kontrol yeteneğini yitirme ve rastgele münasebetlerde bulunmak, başarısız ilişkiler yaşamak belirtiler arasında listelenebilir. Cinsel yoldan bulaşan hastalıkların kapılma riski de oldukça yüksek olacaktır.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir