Öykü Serter Hakkında Bilinmeyenler

CHP İstanbul mebusu Nur Serter’in kızı olan; 25 Şubat 1975 Ankara Çankaya doğumlu sunucu ve oyuncu Öykü Serter, liseyi Ankara TED kolejinde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesinde Amerikan Kültür ve Edebiyatı okur. Kayırlı bir sporcu da olan Serter, yüzme alanında elde ettiği 800’ü aşkın madalyanın 250’si altındır. Öykü Serter ayrıca Latin Dili ve Edebiyatı da okur. Galatasaray Üniversitesinde Radyo-TV yüksek lisansını tamamladıktan sonra ismini ilk olarak İstanbul Capital Radio’da DJ’lik ve programcılık yaparak duyurur. 

öykü serter

Öykü Serter Hakkında Bilinmeyenler

Number One FM’de ve Cine 5’te de görev yapar. 1.67 boy ve 47 kilo kadar olduğu da farklı kaynaklarda belirtilmiş. Bir zamanlar ünlü “Biri Bizi Gözetliyor” programınını sunan, BBG sonrasında Anadolu Rüzgarı ve Akademi Türkiye adlı programların da sunuculuğunu yapan Öykü Serter, Bahçeşehir Üniversitesinde sinema medya doktorası yapmakta. 2014 Eylül ayından bu yana Bu Tarz Benim adlı TV programında jüri üyeliği ve sunuculuk yapmaktadır. 2004 ve 2006’da TV dizisi için kamera karşısına geçer.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir