Paravan Blog’lar ile Sitenizi Uçurun → Paravan Blog’lar Nasıl Açılır ve Kullanılır? ←

Paravan blog; web sitenizin içeriği ile paralel konular oluşturarak ilerleyen, buradan ana sitenize link vererek kalite yaratmaya çalışan suni yapılara verilen isimdir. Paravan blog asıl sitenize link vererek arama motorlarındaki sonuçlara nispi etki etmeye çalışır. Bu tip bloglar sitenize referans olacağı için spam konular üretiyorsanız sizlere zarardan başka bir etkisi de dokunmaz. Paravan site ağı ne kadar güçlü ve kalıcı olursa almak istediğimiz etki o kadar kısa sürede gerçekleşir, kalıcı olur.

Google geliştirdiği algoritmalar sonrası backlink işini son derede dikkatli takip ediyor. Sandbox’a girmemek için paravan blog’lara girilecek içerikler gün gün düzenlenmeli – normal bir site izlenimi olduğu yaratılmalı. Yine belirtelim; bu tip siteleri oluşturduktan sonra hemen link dağıtmak yerine yine bir süre beklememiz gerekiyor.

Farklı blog servisleri kullanabilirsiniz. İç link inşaasından; künye ve hakkımızda sayfasına, görsel paylaşımlarından sitenin kozmetik görüntüsüne kadar her şeyiyle en ince detayına kadar ilgilenmelisiniz. Hal böyle olunca; girilecek içerikleri de zamanlarsak Google gözünde kaliteli bir siteye sahip oluyoruz. Özgün ve kaliteli makale girmeyi de ihmal etmemliyiz. Paravan blog sadece anasayfaya link verirse bu da dikkat çekici bir durum yaratabilir. 10-15 paravan site oluşturarak düzenli ve özgün içerik girer, görsellere dikkat eder, sıkılmadan sabırla ilerlerseniz – 3-4 ay sonra da yavaş yavaş link vermeye başladığınızı düşünürsek kusursuz neticeler alırsınız.

Paravan Blog Nedir?

Sizler için bazı maddeler oluşturdum umarım işinize yarar:

 • Blog ismine önem verin. Asıl sitenizin içeriği ile alakalı olsun. Her gün en az bir içerik girerek ayı planlayın. Daha sonrası için “zamanlama” özelliğini kullanabilirsiniz. Linkleri ne kadar geç verirsek başarı oranımız o kadar artar. Aceleci olmayın.
 • Kısa makalelerden her zaman kaçının! 300 kelime ve üzeri ideal olsa da kendinizi şartlamayın. Kaliteli içeriğiniz varsa sayı artabilir. Paravan blog’lar için asla ama asla kopya içerik kullanmayın.
 • Asıl siteniz ile aynı webmaster tools üzerinde paravan blog bulundurmayın. Farklı IP’ler ve farklı e-posta’lar ile çalışın. Biliyorum yorucu ama netice alacaksınız. Sabredin! Dışardan tanıtım yazısı almayacaksınız ve paranız da cebinizde kalacak.
 • Her yazıda asıl sitenize link vermeyin. 2-3 makalede bir link göndermek faydalıdır. Burada konun ana fikri şudur: “Paravan blog bile olsa asıl siteniz gibi ilgilenmelisiniz.”
 • Alexa ve PR değeri yüksek olan; Blogspot, WordPress, Tumblr ve Blogcu iyi geri dönüş sağlar.

Son olarak unutmadan bir kez daha vurgulayalım. En iyi link, diğer webmaster’ların kalitenize ve içeriğimize güvenerek verdiği linktir. Paravan Blog yerine kendinize güvenin, başarı er geç gelecektir emin olun.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.
7 Yorum Yapıldı
 1. 09 Nisan 2013
 2. 11 Nisan 2014
 3. 15 Nisan 2014
  • 16 Nisan 2014
 4. 07 Mayıs 2014
 5. 16 Mayıs 2014
 6. 14 Şubat 2015

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir