PTT Messenger Gerçekten Yerli mi?

Yerli WhatsApp’ olarak forumlarda ve benzer kaynaklarda karşımıza çıkan PTT Messenger 2018’in ikinci ayında ilk defa meraklılarının karşısına çıktı. PTT Messenger APK iddialarına resmi açıklama da bu günlerde geldi. Elbette şu sorular da çok aranıyor; PTT Messenger nasıl indirilir?, PTT Messenger nedir? PTT Messenger’ın kullanıcılarına sunduğu avantajlar neler? İşte PTT Messenger uygulaması ile ilgili merak edilenleri sizler için özetlemek isteriz:

Merakla beklediğimiz kaynakları optimize edilmiş PTT Messenger APK geliştirmeleri sonrasın ilk resmi açıklama yine kurum yetkililerinden geldi. PTT A.Ş. tarafından duyurularak resmi sosyal medya ağları üzerinden hızla paylaşılan ifadelerde Ptt Messenger’ın kurumsal çözüm arayışındaki müşteriler için geliştirilmiş bir yapı olduğu vurgulandı. Bu arada ilk görüşmenin Org. Hulusi Akar ve Bakanlar arasında yapıldığını da ifade etmekte yarar var. Dosyaları indirmek ve programı hemen kullanmak isteyenlere de bir mesajımız var; PTT Messenger APK ilgili dosyasının henüz piyasada ve PlayStore’da yer almadığının ifade edildiği açıklamada sanal ağlarda yer alan Ptt Messenger adlı dosyaların güvenlik açığı barındırabileceği ve PTT kurumsal anlık mesajlaşma ve haberleşme çözümüyle bir ilgisinin olmadığı da vurgulandı.

Uygulama diğer benzer programlarda olduğu gibi; dosya alma ve gönderme, konum bilgisini paylaşımı, arama yapma, görüntülü ve sesli iletişim gibi özellikleri içinde barındırıyor. PTT Messenger‘da hiç bir veri depolamadığı için, veri güvenliğinin çok daha iyi sağlanabileceğinin altı çiziliyor. Milli Mühendisliğimizin ilk adımı olduğu için kırıcı eleştiriler yapmadan önce en azından 6 ay beklemenin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

PTT MESSENGER NASIL İNDİRİLİR?

Bu adresten de indirme adımlarının takip edilebileceği Ptt Messenger, ilerleyen haftalarda Android ve iOS dışında masaüstü sürümleriyle de karşımızda olacak.

Uygulamanın geliştirme sürecinde SIGNAL adı verilen ve geliştiriciler tarafında oldukça popüler olan açık kaynak kod yapısı kullanıldığı ifade edilirken PttMessenger uygulamasının tüm yapısal gelişim haklarının PTT’ye ait olduğu da vurgulandı. Açıklamanın devamında ZEBRACHAT adı verilen uygulamanın ise geliştirme aşamasında faydalanılan ürün ve proje olduğu bilgisi atlanmadı. İnternet üzerinde PTT Messenger olduğunu iddia eden APK dosyalarına karşı tetikte olmanız gerektiğini son olarak vurgulayalım.

“PTT Messenger Gerçekten Yerli mi?” başlıklı bu yazımızda sizlere; ptt messenger apk, ptt messenger indir, ptt messenger ne zaman çıkacak, ptt messenger ios, ptt messenger android, ptt messenger apk indir, ptt messenger nasıl indirilir ve ptt messenger nedir arama sonuçlarıyla alakalı bilgiler vermeye gayret ettik umarım beğenirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir