Ramazan’da Tok Tutan Gıdalar Listesi

Ramazanda tok tutan yiyecekler listesi hazırlamak istedik. Umarız tüm Ramazan ayı boyunca yaz sıcakları ve geç iftar saatleri düşünüldüğünde, gün içinde tok kalmanız ve daha rahat oruç tutmanız için sizlere yardımcı olur.

Öncelikle ilk sırada; 2-3 fincandan fazla olmamak kaydıyla yeşil çay var, kan şekeri kontrolü sağlayarak yeme isteğini dengeleyen ‘haşlanmış yumurta’, sahurda hazırlayabileceğiniz bir çay kaşığı tarçın eklenmiş az yağlı – yarım bardak süt, ölümden başka bir çok derde deva olduğu belirtilen salatalara ya da yoğurda eklenebilecek çörekotu, biri iftarla sahur arasında, biri de sahurda olmak her gün içilmesi tavsiye edilen 2 bardak süt, salatalara ya da ekmeklere eklenebilecek esmer buğday, hazmı kolay ve besleyici bir içecek olan kefir, kan şekeri kontrolü sağlayan ve yine tokluk veren kuru fasülye ve 2-3 porsiyon meyve rahat bir Ramazan ayı geçirmenize yardımcı olabilir. Yüksek lif oranına sahip tek bir elma yemek sahurda kurtarıcınız olabilir.

Ramazan'da Tok Tutan Gıdalar

Yulaf ezmesi, asit proteni açısından zengin bir avuç badem, az bilinen avokado, tokluğun uzamasına yardımcı az bir miktar ceviz, bol su ve hoşaf tüketmek; ısırgan otu, meyan kökü, bol domates – salatalık, sütlü çorbalar, buğday ekmekleri, bezelye listedeki diğer arkadaşlar. Tabi beyaz ekmek tüketmiyoruz bol da su içiyoruz. Bu arada uzmanlar sahurda bir anda suya yüklenmenin ve çok fazla su tüketmenin böbreklere zarar verebileceğini belirtmiş. Asitli içeceklerden de uzak duralım.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir