Salavat Nedir Sorunuzun Cevabı

salavat okunuşu, en kısa salavat, salavat mp3 indir, arapça salavat, rüyada salavat getirdiğini görmek, cübbeli ahmet hoca salavat, salavat sami yusuf, salavat video, Salavat nasıl getirilir, salavat duaları, salavat nasıl çekilir, kürtçe salavat, salavat nedir, salavat çeşitleri, salavatı şerife, salavat getirmek, salavat söylemek, selamünaleyküm, hepimizin bildiği gibi salavat çekmek, salavat getirmek veya salavat söylemek hakkında aradığınız her şey burada!

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAS)’e salavat getirmek İslam dininde son derece önemlidir. Aynı zamanda efendimiz (SAS) Hazretleri’nin adı anıldığında, duyan her Müslüman’ın salavat getirmesi atlanmaması gereken bir görev, unutulmaz bir vefa borcudur. Nitekim yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurulur: “Allah ve melekleri Peygambere salât ederler. Ey iman edenler, siz de ona salât edin ve tam bir teslimiyetle selâm verin.” (Ahzab, 33/56)

“Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed” Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

Salavat ve önemi!

Çeşidi sayılamayacak kadar çok olan salavatın en meşhurları ve bilinenleri de namazlarda tahiyyattan sonra okuduğumuz, “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed” ile “Sallallahü aleyhi vesellem” salavatlarıdır. “Rabbimizin rahmeti, meleklerinin istiğfarı ve bizim de selamımız Efendimiz Hazreti Muhammed ve ailesi üzerine olsun.” olarak anlamını verebiliriz. Efendimizin ismi anıldığında salavat getirmek sünnettir. Salavat da bir dua olduğu için, nasılki dualardan sonra eller yüze sürülür öyle de salavattan sonra da eller yüze sürülebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Oylama için teşekkürler! Eminim bu başlıklar da ilgini çekecek:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir