Salavat Nedir Sorunuzun Cevabı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAS)’e salavat getirmek İslam dininde son derece önemlidir. Aynı zamanda efendimiz (SAS) Hazretleri’nin adı anıldığında, duyan her Müslüman’ın salavat getirmesi atlanmaması gereken bir görev, unutulmaz bir vefa borcudur. Nitekim yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurulur: “Allah ve melekleri Peygambere salât ederler. Ey iman edenler, siz de ona salât edin ve tam bir teslimiyetle selâm verin.” (Ahzab, 33/56)

“Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed” Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

Salavat Nedir

Salavat ve önemi!

Çeşidi sayılamayacak kadar çok olan salavatın en meşhurları ve bilinenleri de namazlarda tahiyyattan sonra okuduğumuz, “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed” ile “Sallallahü aleyhi vesellem” salavatlarıdır. “Rabbimizin rahmeti, meleklerinin istiğfarı ve bizim de selamımız Efendimiz Hazreti Muhammed ve ailesi üzerine olsun.” olarak anlamını verebiliriz. Efendimizin ismi anıldığında salavat getirmek sünnettir. Salavat da bir dua olduğu için, nasılki dualardan sonra eller yüze sürülür öyle de salavattan sonra da eller yüze sürülebilir.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.
One Response
  1. 15 Mart 2019

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir