Sarımsak Çayı » Sağlığınızdan ve Paranızdan Olmayın!

Ecnebilerden Angelina Jolie, yerlilerden de Özlem Yıldız içiyor ve şakır şakır kilo veriyor gazıyla cilalanan sarımsak çayı; özellikle yıldıran sanal reklamlarıyla “asrın zayıflama iksiri” olarak pazarlanıyor. Hal böyle olunca konu hakkında detaylı bir yazı – inceleme yayınlamak istedim. Bu arada bu tip “zayıflama şebeklikleri” hakkında Şikayetvar’da tonla açık şikayet mevcut. Umarım sipariş vermeden önce burayı da incelersiniz. “Kilo vermezsen paranı iade edeceğiz” derken sonrasında nasıl kıvırdıklarını detaylarda okuyabilirsiniz.

“Hologramlı bandrollü dediler sahte çıktı”, “Orijinal değil”, “Teslim alınmayan ürünün kargo ücretini istiyorlar”, “Müşteri hizmetleri hakaret etti”, “Firma paramı iade etmiyor”, “İade talebimi geri çevirdiler”, “Eksik siparişim tamamlanmıyor.”Sarımsak çayı ile rahatsızlandım”

İlaçla zehir arasındaki tek farkın dozu olduğunun altını çizen diyetisyen Gizem Şeber, bir yiyeceğe ya da içeceğe mucize gözüyle bakmadan önce etkileşimleri konusunda tıbbi olarak bir uzmandan görüş almanın önemli olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Gastrit, ülser, reflü gibi sindirim sistemi rahatsızlığı olanlarda da kullanımının çok güvenli olmadığı düşünülüyor. Sarımsak suyunun mide asidini arttırarak mide yanmasına sebep olabileceği biliniyor.”

Sarımsak Çayı Nedir, Sarımsak Çayı Faydaları

Meali şu: “Hangi hastalıklara sahip olduğumuzu bilmeden, düzenli ilaç kullanıyorsak etkileşimlerini hesap etmeden; kullanma sıklığını, dozunu bir hekime danışarak değil de üç kuruşluk İnternet sitelerinin tavsiyesiyle uygularsak sağlığımızla kumar oynarız.” Yani – ya kilo verirsiniz sonrasında misliyle geri alırsınız ya da sağlığınızdan olursunuz.

Bir kaç ay önce sarımsak ve faydaları ile ilgili bir yazı daha kaleme almıştım. Elbet faydalı bir gıda ancak dikkatle kullanırsak! Kan pıhtılaşması sorunu olanlar ve düzenli olarak kan inceltici ilaç kullananların bu tip sanal şarlatanlıkların yanına bile yaklaşmaması gerekiyor. Sadece tablet olarak tüketseniz bile mide bulantısına, kusmaya, ishale yol açabilir. Tansiyonu düşürücü etkisi ile baş dönmesine neden olabilir. İçindeki “allicin” adlı bileşenle yağlar çabuk çözülüyormuş diyenlere bir sorun bakalım. Lüp lüp hap yutarak mı kilo vermişler yoksa diyetisyen – hekim kontrolüyle mi?

Şu soruyu kendimize soralım.. Milyar dolar cirolara sahip büyük ilaç kartelleri; Ar-Ge için etken madde için çılgınlar gibi para harcayacak ve böyle bir zayıflama mucizesini bulamayacak.. Sen de üç kuruşluk kenar mahalle otçusu; amiri, memuru, araştırmacısı, doktoru ne kadar uzman varsa arayıp da bulamadığını keşfedeceksin.. Hadi ilham geldi buldun diyelim bunu senden almazlar mı?

Sarımsak çayı şarlatanlık arkadaşlar… Sağlığınızdan olmayın, paranız da cebinizde kalsın!

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

One Response
  1. 09 Nisan 2014

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir