Seks Hakkında Bilinmeyenler

Cinsel münasebet, cinsel birleşim yahut çiftleşme olarak da bildiğimiz seks, umumiyetle er kişinin erekte olmuş tenasül uzvunu yani penisin, kadın vajinasının içine girişini kapsayan, cinsel zevk ya da üreme temelli bedeni ilişki hali için tercih edilen bir tanımlamadır. İnsanlığın soyunun devamını sağlamakla beraber insanlığın üreme şeklidir. Hazzı artırmak amacıyla cinsel ilişki [penetrasyon] evveli sevişme (partnerlerin birbirlerinin boyun, dudak gibi hassas alanlarını öpmesi ve birbirlerini okşamaları vb.) yapılır. İnsanlar, yunuslar ve bonobolar cinsel münasebete sadece üreme amaçlı girmezler. Cinsel zevk ve tatmin genelde bu ilişkilerin asıl nedenidir.

İslam ve Yahudilik gibi bazı dinler ise kadınların özel dönemleri süresince kadınlar ile münasebette bulunmayı yasaklamıştır ve bu zaman dilimi süresince kocaların eşlerine karşı cinsel yakınlaşmada bulunmamaları beklenir. Aralarında nikâh bağı olmayan çiftlerin evlilik dışı cinsel durumlarını zina olarak tanımlayan çeşitli dinler, tanım ve yorumlarda farklılaşır. Cinsel güç yükselten ilaç veya terkipler, genel olarak yüksek kalp krizi riskini de beraberinde getirebilmekte.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir