SEO Başlığı Seçimi » Etkili SEO Başlığı Oluşturma

Başta Google olmak üzere Yandex de dahil; tüm aramalarda mevcut sitenizin takip oranını ve trafiğini yükseltmek, etki çevresini ve gelirlerini artırmak; özetle birden fazla anahtar kelime içeren etkili ve hedefli SEO başlığı atama, yapınız için atacağınız en doğru yazı içeriği için geçerli olan bir planlamadır. Bu strateji doğrultusunda planlanan hedef, hem içeriğinizle kusursuz uyumlu yazıları başlıkta vermek hem de aramalarda birden fazla anahtar kelime hedefiyle daha çok kişiye ulaşmak olmalıdır.

Makale olarak ele alırsak; kesinlikle ve kesinlikle SPAM’dan ve bu tip işlerden uzak durmanızı gerektiren bu planlamada; öncelikle başlık, ardından açıklama metni ve doğru seçilmiş etiketlerle sayfa içindeki konuyu en sade şekilde verecek etkenler olmalıdır. Bu durumlar içerisinde ise yazı özetinin açıklama kısmında, konu için belirlenen başlığının ise “title alanında” açık ve anlaşılır verilmesi hedeflenmektedir.

Gelen ziyaretçilerin en çok dikkat ettiği alan olan SEO title (başlık) ve SEO description (tanım) alanı, yazınızı en özgün ve taze bir şekilde aktaracak içeriği sağlamalıdır.

Hedef aldığınız konuyu içeren hazır yazıda; takipçilere sunulan içeriğin her zaman kaliteli, ziyaretçinin geldiğinde bilgi alabileceği, konuya hakimliğin üst düzeyde olması gereken bir unsur olan SEO başlığı, arama trafiğinde (SERP de denir) ziyaretçilerimize tık için olanak sağlayan, giriş yapıldıktan sonra da doğru verileri alıp sitenizi doğru, kaliteli ve özgün içeriklere sahip olduğunu belli eden ana bir etki alanı olacaktır.

NE olursa olsun; hazırladığınız tüm içerik ve mümkünse görsellerin; tamamen özgün, son raddede zengin ve kaliteli olması sadece arama motorları tarafından değil ziyaretçiler tarafından da üst düzey olarak değerlendirilmesi anlamındadır. Bir bakıma sitenizi faydalı olarak değerlendiren takipçilerimiz makaleyi okuyup sosyal medya hesaplarında paylaşabilir ya da bir sonraki ziyaretlerinde direkt olarak sitemizi tercih edebilir. Bu durum; genel kaliteyi direkt etkileyerek fayda getirir.

SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?

SEO başlığı oluşturmak esasen hiç de karmaşık olmayan çok basit bir işlemdir. Burada, üzerinde çalıştığınız yazı için planlayacağınız nihai hedef tam olarak konuyu ve içeriği çok net verecek vurucu bir başlık belirlemekten geçer. Yani birden fazla kelimeyi ardı ardına yazmak yerine tek kelimede makale içeriğini açıklayacak tek bir cümle de çoğu zaman kafi gelecektir. Bu tür planlamalarda net ve vurucu bir SEO başlığı oluşturmak için makalenin ya da yazının konusunu sadece bir şekilde aktarmak kafi olacaktır.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir