SEO Dostu İçerik Oluşturma Kılavuzu

Ziyaretçilerimiz; içerik konusuna ne kadar önem verdiğimizi bilirler. İçerik ama kaliteli içerik, kaliteli içerik ancak referans olabilecek benzersiz kaliteli içerik.. Özetle ne demek istediğimizi az çok ifade edebilmişizdir umarım. Hatta Google’daki “sıralama faktörleri”nin neredeyse yarısı ki 200’den 67’si olarak ifade edilir, içerikle alakalıdır.

Yeni içerik fikirleri bulabilmek için ilham gerekirse başvurulabilecek yüzlerce kaynaktan önemli bulduğumuz bir kaçını sizler için listelemek isteriz; medya kuruluşlarının arşivleri, kütüphaneler, rakip analizleri, ansiklopediler, video kanalları, TV’lardaki tartışmalar hatta sahaflar zihni tetikleyici veriler elde etmenize yardımcı olabilir.

Kaliteli içerikler uygun ve ilgi çekici başlıklarla paylaşılmadığı müddetçe bir anlam ifade etmeyen yazı bloklarıdır. İnsanların ilgi alanlarını keşfetmek kadar bunları uygun başlıklarla sunmak da önemlidir. Mükemmel başlığı bulabilmek için rakip analizleri yapabilir, farklı arama motorlarının sunduğu sonuçları bir kenara not edebilirsiniz.

Yazıyı zamanlayarak paylaşma seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede paylaşım öncesinde ara ara kontrol ederek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Size Yardımcı Olabilecek İçerik Oluşturma Araçları

Yazmak istemediğiniz zamanlar olabilir ancak bu analiz etmenize özetle okumanıza engel değildir. Günümüzde neredeyse herkesin akıllı telefonlar kullandığı düşünüldüğünde ilgi çekici başlık ve siteleri bir kenara not almak, gerekirse etkileşime girmek ve başlıklarından yararlanmak adına önemlidir. Aklımda tutarım “unutmam” diye düşünmeden hemen bir kenara not alın.

Uygulanabilir SEO önerilerinden faydalanmak önemli olsa da neredeyse tüm sitelerin benzer içerikleri çevirip çevirip paylaştığı akıllardan çıkarılmamalıdır. Bu noktada iş sizde bitiyor. Kaliteli içerikler oluşturmalı, bunları uygun görsel ve olanaklar dahilinde benzersiz videolarla desteklemelisiniz.

Yabancı dil bilenler için farklı kaynakları değerlendirmek ucu bucağı olmayan bir okyanusa açılmak gibidir. Türkçe kaynakları bitirmeye ömrünüz yetmez ancak farklı dilleri de göz ardı etmemelisiniz. Yine olanaklar dahilinde sizin için en uygun yazarı bulabilir ve içeriklerinizi oluşturması için profesyonel destek alabilirsiniz.

SEO Dostu İçerik Oluşturma

Açıklama alanı için ideal karakter sayısı 156’dır. Bu nedenle açıklama bölümünde içeriğinizi tam manasıyla açıklayacak ifadeler kullanmalısınız. Sitenizde oluşturduğunuz makaleleri kendiniz oluşturuyorsanız özgünlüğe önem vermelisiniz. Kullanacağınız imajları özgünleştirmek veya benzersiz görseller kullanmak son derece önemlidir. “Google Görseller” bölümünden yapacağınız kontrolle kullanacağınız imajların benzersiz olup olmadığını kontrol mümkündür.

SEO dostu içerik yazmayı öğrenmek kolay olmasa da paylaştığımız önerilerle marşa basabilir ve ilerleyen zamanlar için gerekli motivasyonu kazanabilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir