SEO Sahtekarları ile Mücadele ve Yapılması Gerekenler

1000 liraya kadar varan sözde SEO paketleriyle bilgisiz insanları dolandıran kişilere karşı dikkatli olmalısınız. Yapacaklarını iddia ettikleri işler yüksek bilgi ve büyük teknik altyapı gerektiren çalışmalar değil. İnternet bağlantınız, biraz da konuya merakınız varsa ilgili makaleleri okuyarak kısa sürede konuya hakim olabilirsiniz. Vasat bir zeka ile yapılabilecek çalışmalar için insanların kazıklanmasına gönlüm razı gelmiyor. Ha özgün makale alırsınız, tanıtım yazısı alırsınız ona bir şey diyemem. Bunun için bile son kararı vermeden önce çok dikkatli olmalı ve iyi araştırma yapmalısınız.

Sözlük sitelerinden tanıtım:

Şu an benim de kullandığım “Uludağ Sözlük” düzenli olarak yazar alımı yapıyor. SEO adına yapmanız gereken; bir üyelik açarak 2-3 ay sabretmeniz. Sabırsız insanlardansanız ve çok iyi geri dönüş alacağınıza inanıyorsanız parayla üyelik alabilirsiniz. Link çıkışlarının NoFollow olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Dramatik geri dönüşler alacağınıza inanıyorsanız bu düşüncenizden vazgeçseniz iyi edersiniz. İmleme olarak kullanılabilir. Eksi tarafı sözlüğü imleme sitesi haline çevirirseniz üyeliğiniz iptal edilir.

Forumlardan tanıtım:

150 adet forumdan tanıtım sağlayacağını iddia eden organizmalara inat popüler olan birkaç tanesini kullanıyorum. Sayısı bir elin parmaklarını geçmez emin olun. Günlük düzenli yazan biri olmasam da yazdığım zaman; Türkçe’ye, imla kurallarına, kullandığım görsele kadar dikkat ediyorum. 100 küsur siteye toplu gönderim yapan adam; sizin sitenizin kurumsal kimliği, ifade de dilini, paylaştığı içeriğin kalitesini düşünmez. Emin olun paylaştığı her neyse okunmayacak derecede dağınık bir yığındır.

R10, Fuub.net, İyinet, Donanım Haber ve Forum TR üyeliklerini ara sıra da olsa kullanmak ve buradan arkadaşlar edinmek faydalıdır. Parayla yapılan işlerle de arkadaş kazanamazsınız.

SEO Dolandırıcıları

Dizinlere Ekleme:

Dizinlere eklenerek iyi yerlere geleceğini düşünenlerin vay haline. Adamlar bunun için bir de sizden para istiyorlar, sizde kalkıp ciddi ciddi düşünüyorsunuz.. Algoritma, Panda vs hak getire. Bu dizinde illegal içerik de paylaşılacak, yetişkinlere yönelik sayfalar da, bir dünya çöp site de. Siz de kalkıp bin bir emekle oluşturduğunuz makaleleri buraya kopyalayacaksınız. Alan razı satan razıysa ve paranız da bolsa bize söz söylemek düşmez.DMOZ’u ise kategori dışında tutuyorum.

Şu kadar İmleme Yapıyoruz:

Sitemizde kullanılan seo imleme sitelerini sayfalarımızın altında görebilirsiniz. Bunlar en çok kullanılanlar olduğu için ekstra bir pakete ihtiyaç duymuyorum. Günde tek makale yazan birisi için 10-15 imleme sitesine ilgili içeriğini göndermesi çok da zor olmasa gerek. Bu tip toplu gönderim işlemleri sitenize yarardan çok zarar getirir. Normal bir kişinin 3 gün içinde binlerle ifade edilen sayılarda paylaşım yapması pek de anlaşılır bir durum değil.

WordPress kullanıcısı iseniz Twitterfeed ile her paylaşımı otomatik olarak Facebook ve Twitter sayfalarına aktarmak mümkün. Bu eklenti ile de ister Blogger sayfanıza, WordPress’e ya da LinkedIn’e, isterseniz de diğer popüler sitelere anında makale yollayabilirsiniz.

SEO için tek yapılması gereken şey özgün ve düzenli içerik girmektir. 

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir