Seo Uyumlu Yazı Hazırlamak

Sevgili arkadaşlar. Ders sıralarında kalmış gibi gözüken giriş, gelişme ve sonuç tamamlaması seo için halen önemli inanın. Yazınız hem özgün; yani başka bir yerden alınmamış, kopyalanmamış ve değiştirilmemiş olacak. Hem de okuyanı kalitesi ve içeriğiyle sitenize bağlayacak. Kopyala & yapıştır yöntemiyle sadece kendinizi kandırır, zamanınızı çöp site olmak için harcarsınız. Neticede takip edilir bir blog olmanız adına bir iki ufak noktaya dikkat etmek ve emek harcamak önemli…

Özetle yazınız okuyanın içine sinsin ve bilgi versin. Hangi konuda yazacaksanız; ön araştırma yapmalı, kullanılacak görsel seçilmeli ve gerekiyorsa boyutuyla düzenlenmeli. Google görsel aramaları 2013 yılında güncellense de ‘dikkat çeker’ bir fotoğraf, basit gibi görünen bir banner seo adına önemli ve halen ziyaretçi getirebiliyor. Üç beş etiketle arama sonuçlarından ziyaretçi avlayan basit bir yapı olmak istemiyorsanız detaylara önem verirseniz. Sürekli takip edilen bir site olmak binlerce ziyaretçiden önemlidir inanın.

Seo Uyumlu Yazı

Yazınızın özgün olup olmadığını; ki bir yerden almadıysanız elbet benzersizdir, bu siteden kontrol edebilirsiniz. Kopyalayacağınız herhangi bir paragraf ile başka bir kişinin sizin emek vererek oluşturduğunuz yazınızı izinsiz alıp almadığını da öğrenmek çok kolay. Hızlı indeks almak yani yazınızın kısa sürede Google’da listelenmesi önemlidir. 

Aşağıdaki maddeler, Allah kelamı değil elbet. Google’de içeriğin ve sayfaların kalitesini hesaplayan; bizim bilemediğimiz yüzlerce kriter bulunmakta. Tahmin ve test yoluyla yıllar içinde başarısı kanıtlanan bazı noktaları sizi sıkmayacak şekilde belirtmek istedim. Bunu sizin adınıza yapan bir eklentiden de unutmadan bahsedeyim. Eğer WordPress kullanıcısı iseniz bizim de seochu.com’da kullandığımız “WordPress SEO by Yoast” ile eksik kalan noktaları tamamlayabilirsiniz.

Önemli noktaları listelemek isterim:

  1. Yazılarımı 300 kelimeden az olmayacak şekilde hazırlıyorum.
  2. 40 karakterden fazla ve 70 karakterden az olmayan sayfa başlığı öneririm
  3. URL’de anahtar kelimenin geçmesi önemlidir. Mesela seo gibi.
  4. Anahtar kelimenizi 3-4 kez yazı içinde geçirin.
  5. İlk paragrafta anahtar kelimeye yer vermek önemlidir.
  6. Son paragrafta anahtar kelimeye yer vermek önemlidir.
  7. Alt etiketi içeren görsele yer verin.
  8. İtalik, altı çizili ve kalın anahtar kelime bulunmalıdır.
  9. Etiket H2 ile konumlandırılsın.

Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

One Response
  1. 24 Nisan 2014

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir