Seyfi Dursunoğlu Hakkında Bilinmeyenler

1 Ekim 1932’de Trabzon’da dünyaya gelen, daha sonraları Huysuz Virjin olarak hatırlanacak Seyfi Dursunoğlu; şarkıcı, dansçı, sahne sanatçısı ve TV yıldızı olarak tanınır. Haydarpaşa Lisesinden sonra İngiliz Filolojisi bölümünde aldığı eğitimini yarıda keser ve Sosyal Sigortalar Kurumunda 18 sene sürecek memuriyet hayatına adım atar. Dursunoğlu, Deniz Lisesinde de bir süre okur ancak devam etmez. O yıllarda işlerini çabuk bitirip başkalarını lafa tuttuğu ve bölüm şefleri tarafından pek de sevilmediği rivayet edilir.

18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrılır ve 1970’lerde Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başlar.

Seyfi Dursunoğlu Hakkında Bilinmeyenler

Seyfi Dursunoğlu, memuriyet yılları boyunca aksatmadan katıldığı Ramazan şovları ve buradaki eğlendiriciliği ile tanınarak, dönemin mühim mekanlarından Klüp 12’ye önerilmesini dönüm noktası olarak adlandırır. Yarattığı Huysuz Virjin karakteri, kendisine göre hiç bir şeyi beğenmeyen arsız bir mahalle karısından başka bir şey değidlir. 1980’lerde Huysuz Virjin adlı bir kanto plağı da çıkartır. Katina’nın Elinde Makası oldukça bilinen ve sahnelerde dilinden düşürmediği kantosudur.

Seyfi Dursunoğlu

Bir zamanların meşhur İzmir Fuarında da sahneye çıkan Huysuz Virjin, kimsenin ifade edemediklerini söyleyecek güce sahne sempatisi ile kavuşur. 2007’deki baskıcı RTÜK politikalarına tepki göstererek “karakterini” bundan sonra TV’larda göstermeyeceğini duyurur. Sonraki senelerde çeşitli programların sunuculuğunu ve jüri üyeliğini yapar. 2012’de Star TV’de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana‘nın final bölümünde sahnelere çıkan Seyfi Dursunoğlu, bu benim son kantom diyerek yaş durumundan ötürü bir daha kanto yapamayacağını dolaylı olarak duyurur. Tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını ifade etmiştir. Oyuncunun 4 adet de sinema filmi mevcuttur.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir