Şeytan Soyundan Gelen Cin Padişahı Mihrez

Şeytan soyundan gelen ve cin padişahları sıralamasında en güçlü ve tehlikeli olanlardan bir tanesidir. Şeytanın peşinden ayrılmayan kafir cinlerdendir. Bu kuvvetli cin padişahı tüm cin kabilelerini idare edebilir. Ona en bağlı kabileler Zuzula ve Cuhenna kabileleridir. Nakledilenlere göre şeytan yüce Allah’a isyan ettiğinde Mihrez’de onun peşine takılmış ve tarih boyunca yeryüzünde hizmet eden tüm peygamberlere düşmanlık etmiştir.

Onu benzer padişahlardan ayıran önemli büyük özelliği ise insanların tamamına düşman olmasıdır. Çünkü Mihrez insanların diğer yaratılanlardan üstünlüğünü kabul etmediği için tıpkı babası şeytan gibi insanların kötülüğünü ister. O da diğer padişah benzerleri gibi genel olarak insanlara gözükmez. Zaman zaman peygamberlere ve hüddamlara göründüğü ve onlarla iletişim kurulduğu bilinmektedir. Tanınmış bir hoca cin padişahı Mihrez ile alakalı başından geçen bir olayı bizlere şöyle anlatmaktadır:

“Cin musallatına maruz kalmış kişiler kurtuluş için gelirdi. Bende yardım için alimlerden öğrendiğim terkipleri uygulardım. Gelen tüm musallatları bir şekilde çözüyordum ancak musallata uğramış bazı kişilerin ölümlerine de engel olamamaya başladım. Önceki yardımlarımın ölümle sonuçlanmaması sebebiyle ciddi derecede korkuya kapıldım. Bir yandan bilmediğim bir şeyler mi oluyor diye düşünüyor birer hafta arayla 3 kişinin cinler yüzünden ölmesi ile çaresizliğe kapılıyordum.

Bir gece kapım çalındı. Cin musallatına uğramış adam daha önce duymadığım şeyler söyleyip çevresinde kim varsa saldırıyordu. Akrabaları engel olamadığı için el ve ayaklarını bağlayıp getirmişlerdi. Hemen dualarımı okumaya başladım lakin ne okunursa okunsun bu güçlü cini bedenden atamıyordum. Hatta ben duadayken daha da güçleniyordu.

Birden gözlerime bir perde indi. Çevremdekileri yüzleriyle seçemesemde fark edebiliyordum. O esnada odanın içinde bize bakarak gülümseyen kara çarşaflı bir kadının varlığını keşfettim. İlginç yanı ise ne yöne dönersem döneyim bu kadın karşımdaydı. Sanki ışık hızındaydı. O kadına dönüp ‘ey şeytan sende kimsin?’ dedim. – Bu kara çarşaflı bana ‘ben Mihrez El Ahmer’in karısıyım’ dedi. Bismillahirahmanirahim..

Anladım ki bu cin musallatlı adama duaya devam edersem başıma gelecekleri engellemeye kimsenin gücü yetmezdi. Çünkü bu adama musallat olan cin Mihrez’in karısıydı. O gece bir daha cin çıkarma işlerine tövbe ettim zira bu dünyada peygamberler dışında kimsenin gücü cin padişahı mihrez musallatını düzeltmeye yetmezdi.”

Bu kişilerin böyle büyük bir belaya uğramalarının sebebini ise bilemiyoruz. Mihrez’in çocuklarından birini çağırarak ona zarar vermiş hatta ölümüne dahi sebep olmuş olabilirlerdi.

Hadis kaynaklarında yer alan bir başka olayı da nakledelim;

Peygamberimiz (SAV) bazı sahabeleri mescitte toplar ve az sonra şeytanın gelerek sorularımızı cevaplayacağını söyler. Bir müddet sonra kapı çalar. Peygamberimiz, “bu gelen yaratılanların en lanetlisi şeytandır” der. Şeytan daha sonra içeri girer. Bu durumu bizzat görerek şahit olanların naklettiğine göre şeytanın görüntüsü son derece çirkin elleri büyük ağzı ise bir hayvan ağzı gibiydi.

Peygamberimiz insanlara ne tür tuzaklar kurduğunu ve en çok kimlerden nefret ettiğini sorar. Şeytan bu soruları cevaplar. Sonrasında peygamber efendimiz şeytana “seninle buraya gelen ve mescidin kapısında duran kimdir ey lanetli iblis?” diye sorar. Şeytan ise “benimle gelen oğullarımdan bir tanesi olan Mihrez El Ahmer’dir” diyerek cevap verir.

Bu olayda cin padişahı Mihrez’in insan şeklinde karşımıza çıkabildiğinden bahsedilmektedir. Başka bir nakilde ise görüştüğüm bir hüddam yine yaşananları şu şekilde anlatılıyor.

“Cin musallatına uğramış bir kadın getirilmişti. Kadın ailesine saldırmış çocuklarını tam boğmak üzereyken kocası ve komşuları tarafından son anlarında durdurulmuştur. Geldiğinde gözleri kan çanağı derisi ise çok sertti. Musallat olan varlığın çıkmaya niyeti olmadığı için bir ayna vesilesiyle yakmak zorunda kaldım.

Cini yaktıktan sonra kadın bir süreliğine rahatladı ve eski haline döndü. Fakat bir gece kadar sonra kadının kocası neredeyse tüm kemikleri kırılmış derisi mosmor bir halde bulundu. Zaten o gün içinde de öldü. Nedenini düşünürken uyuya kalmışım. Rüyamda ise bütün cinlerin en acımasızı ve en güçlüsü karşımdaydı. Yani cin padişahı Mihrez.

Bana dönerek yaktığımız cinin çocuklarından olduğunu ve cezasının verildiğini söyledi. Görüldüğü gibi cin padişahı Mihrez’in bir çok çocuğu olması onun bazı olaylara müdahil olmasına neden olabiliyor. Fakat bu gibi hadiseler yani cin padişahlarının bizzat kişilere müdahale edeceği vakalar bir ya da bir kaç kez gözükebiliyor.