Soğan Kabuğu Cinlerin Parasıdır

Alimlerin ittifakına göre cinlerin yemekleri; besmelesiz oturulan sofralar yenen yemekler, soğan kabuğu, tezek ve kemiklerdir. Soğan ve sarımsak kabuğunun cin parası olduğu; ateşte yakmanın da cinlerin çarpmasına yol açabileceğine inanılmaktadır. Gelin sizlerle bu konuyu hadisler eşliğinde değerlendirelim.

Rasulullah (SAV)’ın ashabından biri bizlere Ebu Davud’dan şöyle nakletmektedir, Allah onlardan razı olsun: “Bir adam “bismillah” demeden yemek yiyordu. Son lokmasını yerken “bismillahi evvelihi ve ahirihi” dedi. Allah’ın Resulü tebessüm ederek bizlere şöyle buyurdu! “Şeytan onunla beraber yiyordu. O Allah’ın ismini zikredince şeytan karnındakileri istifra ederek ağzından çıkardı.” dedi.”

Peygamberimiz yine bir hadisi şerifinde, “Tezek ve kemik ile taharet almayınız, çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdır.” buyurmuştur. (Tirmizi) “Peygamberimiz (SAV) bizi kıbleye karşı küçük ve büyük abdest bozmaktan, sağ el ile taharet almaktan, taşlar ile taharet alırken taşların üçten aşağı olmasından ve bir de tezek ve kemik ile taharet almaktan nehy etti” buyurdular.” (Müslim ve Ebu Davud)

Soğan Kabuğu Cinlerin Parasıdır başlıklı bu yazımızda sizlerle; sogan kabugu cinlerin parasi mi, yumurta kabuğu ve cinler, soğan sarımsak kabuğunu yakmak, soğan kabuğu tütsü, cinler sogan severmi, yumurta kabuğu yakmak, meyve kabuğu yakmak günahmı ve cinler neden sarımsak sevmez arama sonuçlarına yardımcı bilgiler paylaşmaya çalıştık umarım beğenirsiniz.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir